Žilina rozhodla o Kaprálikovej budúcnosti. Zavážilo slovo nemeckej legendy

Pravda | 15.08.2023 11:11
Adrián Kaprálik Foto: ,
Adrián Kaprálik.
Odchovanec MŠK Žilina a aktuálne jeden z najväčších talentov slovenského futbalu Adrián Kaprálik sa dohodol s vedením klubu spod Dubňa na predĺžení zmluvy.

Dvadsaťjedenročný krídelník nový kontrakt s platnosťou do 30. júna 2026, pričom aktuálnu sezónu strávi u účastníka poľskej Ekstraklasy a jedného z tamojších historicky najúspešnejších mužstiev – Górniku Zabrze – na ročnom hosťovaní bez následnej opcie.

Ako informuje žilinský klub, veľký podiel na príchode Kaprálika k severným susedom mala jedna z najväčších hviezd Górniku i Ekstraklasy celkovo – bývalý nemecký reprezentant s poľskými koreňmi Lukas Podolski, ktorý by mu chcel svojimi skúsenosťami pomôcť aj naďalej napredovať vo futbalovej kariére.

žilina, gent Čítajte aj Posmešky z Belgicka. Žilina? Staromódny štadión, ospalé mesto, tím, ktorý nie je vôbec nebezpečný

Situáciu objasnil pre mskzilina.sk športový manažér Žiliny Karol Belaník.

"S Adriánom sme mali vopred dohodnuté, že sa po vypadnutí z Európy budeme venovať jeho budúcnosti a ponukám na prípadný posun smerom do zahraničia. Napriek mediálnym šumom o rôznych ponukách na prestup Adriána, záujem a ponuka Górniku bola jediná konkrétna a zmysluplná.

Poliaci boli v tomto smere vytrvalí a pri rokovaniach zavážila najmä osoba najväčšej hviezdy a kapitána tímu Lukasa Podolského,“ uviedol Belaník a pokračoval:

„Ten bol prítomný a sám veľmi usiloval o príchod Adriána, pre ktorého by chcel byť akýmsi futbalovým otcom. Vidí v ňom veľký potenciál a svojimi skúsenosťami by sa chcel podieľať na jeho ďalšom raste.

Poľsko vnímame ako medzikrok, medzistupienok v jeho ďalšej budúcnosti vzhľadom na silu, prestíž a ďalšie ekonomické atribúty poľskej Ekstraklasy.

Uvažovali sme nad možnými alternatívami, avšak v kvalitnejšej lige by nemusel mať takú istotu a zápasovú prax. Aj preto odchádza Adrián na ročné hosťovanie do poľského tímu bez opcie," dodáva Belaník, ktorý hovorí o koncepčnom kroku.

Lukas Podolski na archívnej snímke. Foto: SITA/AP, Martin Meissner
Lukas Podolski Lukas Podolski na archívnej snímke.

„Avšak, dohodli sme sa s Górnikom na určitej forme spolupráce aj vďaka vyššie zmieneným argumentom a kvalitám poľskej súťaže. Je to koncepčný krok smerom k ďalšiemu prieniku na poľský trh, ktorý začína byť v poslednom období veľmi zaujímavý. Ešte pred samotným presunom do Górniku Adrián predĺžil zmluvu s MŠK o ďalšie dva roky."

Za 14-násobného poľského majstra hrajú ďalší dvaja Slováci Michal Sipľak a Boris Sekulič. Odchovancom klubu je napríklad útočník Arkadiusz Milik.

11. Slovan vs Haifa Čítajte aj Weissa s Marcellim neporovnávajme. Nino je zápasník, Vlado chlapec kde vietor, tam plášť

Kaprálik si oblečie dres s číslom sedem.

„Už od začiatku prestupového obdobia mali o mňa v Górniku veľký záujem. Chceli, aby som im pomohol a aj oni pomohli mne vo futbalovom raste. Európu som ešte dohral v Žiline, neboli na mňa žiadne konkrétne ponuky, ktoré by ma oslovili. Tým pádom som sa rozhodol pre Górnik, ktorý ma veľmi chcel,“ uviedol Kaprálik pre žilinskú stránku. Aj on spomenul Podolského vplyv.

„Hlavne legenda a kapitán klubu Lukas Podolski, ktorý by ma chcel viesť a podporiť ma ako mentor. To na mňa, samozrejme, urobilo dojem. Teším sa na spoluprácu nielen s ním, ale aj s ostatnými spoluhráčmi. Je to pre mňa výzva a ďakujem okrem najbližších patrí aj klubu, ktorý ma pripravil na zahraničie,“ dodal Kaprálik.

polievka futbal Čítajte viac Žiadny Slovan, ani zahraničie. Polievka podpísal pod Urpínom novú zmluvu

Žilinskému klubu rodák z Oravskej Jasenice poďakoval.

„Vďaka všetkým trénerom a ľudom, ktorí mi počas dlhých rokov pod Dubňom pomohli vyrásť a zdokonaľovať sa na futbalistu, akým som teraz. Odchádzam na hosťovanie, takže to ešte nie je trvalý odchod, no už teraz úprimne ďakujem Šošonom za možnosť obliekať žltozelený dres a fanúšikom zas za podporu.“

Načítavajú sa športové výsledky...
Najdrahší futbalisti v každom tíme Niké ligy Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
MFK Dukla Banská Bystrica; Róbert Polievka...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ