Sto miliónov za najdrahšieho obrancu. Víťaz Ligy majstrov sa dohodol na zmluve s Chorvátom

TASR | 03.07.2023 13:47
14. Joško Gvardiol Foto: ,
Joško Gvardiol v drese RB Salzburg.
Vedenie RB Lipsko potvrdilo, že chorvátsky futbalista Joško Gvardiol požiadal nemecký klub o prestup do Manchestru City.

Podľa športového riaditeľa Maxa Eberla bundesligista momentálne rokuje s úradujúcim anglickým šampiónom a víťazom Ligy majstrov.

Britské médiá predtým informovali, že Lipsko žiada za Gvardiola sto miliónov eur, čím by sa stal najdrahším obrancom histórie.

786784606 Čítajte viac Bizár na zápase Slavie: Rozhodca to zabalil. Súboj viedol manažér, na čiarach futbalisti

„Joško a jeho zástupcovia nám povedali, že si želá prestup do Manchestru City. Momentálne prebiehajú rokovania. V tejto chvíli nie je nič nové,“ povedal Eberl pre pondelňajšie vydanie denníka Leipziger Volkszeitung.

Chorvátsky obranca pomohol na MS 2022 v Katare národnému tímu k zisku bronzových medailí. Podľa médií sa už „Citizens“ s ním dohodli na podmienkach zmluvy. O 21-ročného stopéra má eminentný záujem najmä tréner Pep Guardiola, v jeho hľadáčiku je už dlhodobo.

FTA vizual2 Čítajte viac Cenou sa priblížil Košiciam, bude však o úroveň nižšie. Futbalový štadión v Prešove začali rekonštruovať. Kedy bude hotový?

Podľa špecializovaného portálu Transfermarkt sa jeho trhová cena pohybuje okolo 75 miliónov eur, no podľa renomovaného talianskeho novinára Fabrizia Romana žiada Lipsko ešte o tretinu viac. Kontrakt by mal zahŕňať aj rôzne bonusy.

Doterajšie prvenstvo medzi obrancami drží Harry Maguire z Manchestru United. Anglického reprezentačného stopéra kúpil klub v roku 2019 z Leicestru City za 87 miliónov eur. Gvardiol má s úradujúcim víťazom Nemeckého pohára kontrakt platný až do roku 2027.

Snežana Borjanová, manželka novej posily Slovana Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
Bola marketingovou riaditeľkou v Parizane...