Poškodil Arsenal, skončil. Známy rozhodca doplatil na chybu v Premier League

Pravda | 18.02.2023 09:30
Lee Mason Foto:
Lee Mason rozhodoval za 15 rokov v najvyššej anglickej súťaži 287 stretnutí.
Slávny anglický futbalový rozhodca Lee Mason v piatok večer oznámil, že ukončil svoju rozhodcovskú kariéru. Arbiter vystúpil z Asociácie anglických rozhodcov (PGMOL).

Mason bol minulý víkend pri systéme VAR počas súboja Arsenalu proti Brentfordu (1:1) a za svoj výkon sa dostal pod obrovskú kritiku trénerov, fanúšikov aj médií.

51-ročný arbiter nesprávne posúdil ofsajdové postavenie, po ktorom sa hostia dočkali vyrovnávajúceho gólu Ivana Toneyho. Neskôr sa ukázalo, že Mason v skutočnosti zabudol nakresliť ofsajdové čiary.

4. Manchester United Čítajte viac Petrodoláre v Manchestri? Šejkovia poslali na Old Trafford ponuku, ktorá sa neodmieta

Masonova chyba prinútila aj šéfa asociácie rozhodcov Howarda Webba, aby sa ospravedlnil Arsenalu. Teraz zástupcovia PGMOL oznámili Masonov odchod, ktorý sa uskutočnil po vzájomnej dohode. Predtým, ako sa Angličan dostal k VARu, bol 15 rokov hlavným rozhodcom a v Premier League viedol 287 zápasov.

Tento týždeň tréner Arsenalu Mikel Arteta neochotne prijal ospravedlnenie od PGMOL, ale nezdržal sa ostrej kritiky na adresu Masona. „Budem spokojný, len ak nám vrátia dva body, skonštatoval Arteta.

Stanislav Lobotka Čítajte viac Keď vidím Lobotku, vždy ma to rozosmeje, vraví taliansky reprezentant. Len jeden hráč bol lepší ako on

„Oceňujem úprimné a skutočné ospravedlnenie, ale to neznižuje skutočnosť, že máme o dva body menej,“ doplnil. Po spomínanej remíze a stredajšej prehre s Manchestrom City (1:3) prišiel Arsenal o pozíciu lídra v Anglickej Premier League, na ktorej bol niekoľko mesiacov.

V snahe zlepšiť štandardy usporiadal Howard Webb v priebehu týždňa pracovný video workshop, aby sa zabezpečilo, že sa už nebudú opakovať chyby podobné tej od Leeho Masona.

Slávne futbalové kluby, ktoré zanikli Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
FC Astra Giurgiu (Rumunsko): 1921 - 2022...