Týranie zvierat na MS? Brazílčan si zavaril, prekvapený Vinicius Jr.

Pravda | 08.12.2022 11:30
743050015 Foto:
Hovorca brazílskej reprezentácie zobral osud mačky do vlastný rúk.
Brazílska futbalová reprezentácia otvorí štvrťfinále MS v Katare piatkovým duelom s Chorvátskom. Ešte pred ním sa o kontroverzný moment na tlačovej konferencii postaral hovorca tímu päťnásobných majstrov sveta.

Na tlačovke sa okrem hovorcu zúčastnil aj hviezdny ofenzívny stredopoliar Vinicius Junior. Hlavnú úlohu však mala pred desiatkami novinárov z celého sveta mačka.

Tá najskôr sedela takmer bez povšimnutia polhodinu v miestnosti, no napokon vyskočila na stôl priamo pred hovorcu a brazílskeho futbalistu.

Člen brazílskeho tímu sa rozhodoval, či má proti zvieraťu zasiahnuť, alebo nechá mačku na pokoji. No napokon sa rozhodol pre prvé možnosť, čo vyvolalo u fanúšikov vlnu kritiku. Pozrite si, ako naložil s votrelcom na stretnutí s médiami.

Takúto reakciu zjavne nečakal ani prekvapený Vinicius Junior, ktorého výraz tváre po nekompromisnom zhodení mačky zo stola hovorí za všetko.

Priaznivci v reakciách na čin hovorcu jeho konanie odsudzovali a pýtali sa, či bol takýto drastický zásah potrebný.

„Teraz dúfam, že Brazília prehrá len kvôli tomuto chlapíkov,“ napísal jeden z fanúšikov. Ďalší skonštatoval, že mačka uvalí na brazílskych futbalistov kliatbu a to sa im v piatkovom štvrťfinálovom stretnutí s Chorvátskom vypomstí.

Brazílska kráska s mikrofónom na MS v Katare Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Brazílska novinárka Isabela Pagliariová pracuje...
5. Lionel Messi Dávame do pozornosti Kto je najlepší strelec? Štatistiky MS vo futbale

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ