TASR | 26.10.2022 20:39, aktualizované:
Milan Škriniar, Inter Miláno Foto:
Kapitán. Milan Škriniar sa teší z jedného z gólov v sieti Plzne.
Futbalisti Interu Miláno si zaistili postup do vyraďovacej fázy Ligy majstrov.

Definitívne o tom rozhodlo stredajšie suverénne víťazstvo v C-skupine nad Viktoriou Plzeň 4:0.

Za domácich absolvoval celý zápas s kapitánskou páskou slovenský obranca Milan Škriniar, v drese českého šampióna odohral prvý polčas jeho krajan Erik Jirka a z lavičky sledoval duel brankár Marián Tvrdoň.

V B-skupine urobilo dôležitý krok smerom k postupu Porto, ktoré triumfovalo na pôde lídra tabuľky a už istého účastníka osemfinále FC Bruggy rovnako hladko 4:0.

neapol, rangers Čítajte viac ONLINE: Neapol prevalcoval aj Rangers

Obrana Plzne na San Sire vyše polhodinu odolávala tlaku domácich, v 25. minúte hostí podržal brankár Jindřich Staněk, ktorý najprv zneškodnil strelu Lautara Martineza z pravej strany a následne i dorážku Federica Dimarca.

O desať minút neskôr sa však už taliansky vicemajster tešil, po centri Alessandra Bastoniho otvoril skóre hlavičkou Henrich Mchitarjan. Interu sa ešte do prestávky podarilo zvýšiť náskok po ďalšej akcii z ľavej strany, keď DiMarco našiel v päťke voľného Edina Džeka – 2:0.

V druhom polčase už defenzíva Viktorie nedokázala účinne brzdiť nápor domácich. V 55. minúte ešte trafil Mchitarjan žrď a o dve minúty neskôr spálil tutovku Martinez, no v 66. minúte už dokázal skórovať ľavačkou po zemi Džeko.

Triumf Interu spečatil v závere striedajúci Romelu Lukaku. „Nerazzurri“ tak nasledovali vedúci Bayern Mníchov a zabezpečili si ako druhý tím z „céčka“ účasť v osemfinále LM.

inter, plzeň Čítajte viac ONLINE: Inter nedal Plzni šancu

Tretia Barcelona tak už pred zápasom s Bayernom vedela, že Milánčanov nemôže predbehnúť ani v prípade dvoch víťazstiev.

Mníchovčanom napokon podľahla jednoznačne 0:3 a na jar sa predstaví iba v Európskej lige. Plzeň sa nedočkala bodu ani v piatom vystúpení v skupine.

Porto zahodilo v prvom polčase na pôde FC Bruggy viacero šancí, až v 33. minúte sa po presnej kolmici Otavia presadil Mehdi Taremi.

Belgický majster mohol vyrovnať po prestávke, Hans Vanaken však z pokutového kopu trafil iba súperovho brankára Dioga Costu.

barcelona, bayern Čítajte viac ONLINE: Barcelona nestačila na Bayern

Rozhodca následne nechal penaltu opakovať pre včasné vybehnutie jedného z hráčov Porta, no aj Noa Lang stroskotal z bieleho bodu na skvelom Costovi.

To dodalo hosťom vzpruhu, opäť sa vrhli do útoku a v rozpätí 13 minút zvýšili svoj náskok na 4:0 vďaka gólom Evanilsona, Stephena Eustaquia a opäť Taremiho.

Porto tak po úvodných dvoch prehrách v skupine zaznamenalo tretie víťazstvo za sebou a upevnilo si druhú priečku.

Súperovi sa revanšovalo za identickú prehru v prvom vzájomnom zápase. Vedúce Bruggy prišli o nulu v kolónke inkasovaných gólov a utrpeli prvú prehru v skupine.

Najlepšie platení futbalisti v Serie A Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
1. Dušan Vlahovič (Juventus) - 13 miliónov eur.

FC Liverpool a FC Porto si zaistili účasť vo vyraďovacej fáze. „The Reds“ rozhodli o postupe z A-skupiny víťazstvom 3:0 na ihrisku Ajaxu Amsterdam.

Porto si osemfinálovú miestenku zabezpečilo vďaka triumfu 4:0 na pôde lídra „béčka“ FC Bruggy a následnej remíze Atletica Madrid s Bayerom Leverkusenom (2:2).

Liga majstrov – 5. kolo:

A-skupina:

Ajax Amsterdam – FC Liverpool 0:3 (0:1)
Góly: 42. Salah, 49. Nunez, 52. Elliott. Rozhodoval: Sanchez (Šp.)

SSC Neapol – Glasgow Rangers 3:0 (2:0)
Góly: 11. a 16. Simeone, 80. Ostigard. Rozhodoval: Meler (Tur.)
S. Lobotka (Neapol) hral do 83. min

B-skupina:

FC Bruggy – FC Porto 0:4 (0:1)
Góly: 33. a 70. Taremi, 57. Evanilson, 60. Eustaquio. Rozhodoval: Oliver (Angl.)

Atletico Madrid – Bayer Leverkusen 2:2 (1:2)
Góly: 22. Carrasco, 50. De Paul – 9. Diaby, 29. Hudson-Odoi. Rozhodoval: Turpin (Fr.)

C-skupina:

Inter Miláno – Viktoria Plzeň 4:0 (2:0)
Góly: 42. a 66. Džeko, 35. Mchitarjan, 97. Lukaku. Rozhodoval: Ekberg (Švéd.)
M. Škriniar odohral celý zápas – E. Jirka do hral 46. min, M. Tvrdoň bol na lavičke náhradníkov

FC Barcelona – Bayern Mníchov 0:3 (0:2)
Góly: 10. Mane, 31. Choupo-Moting, 90.+5 Pavard. Rozhodoval: Taylor (Angl.)