Pokuta aj zavretie sektora. Slovan bude pykať za fanúšikov

Pravda | 29.07.2022 14:04
Slovan, Ferencváros Foto: ,
Fanúšikovský tábor Slovana v Budapešti.
Disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie (UEFA) potrestala ŠK Slovan Bratislava za správanie jeho fanúšikov počas prvého zápasu 2. predkola Ligy majstrov na ihrisku Ferencvárosu Budapešť.

Slovenský klub musí zaplatiť pokutu 40.000 eur a čiastočne mu uzavreli štadión (celý sektor C) pre najbližší domáci zápas v európskych súťažiach.

SR Futbal Slovan Ferencváros LM 2. predkolo Odveta BAX Čítajte viac Na elitu je to málo. Slovan dostal facku, musí sa pozbierať

Slovan potrestali za rasistické správanie jeho priaznivcov. Na najbližšom domácom zápase musí Slovan do uzavretého sektora umiestniť transparent s logom UEFA a nápisom #NoToRacism (Nie rasizmu).

UEFA tiež zakázala predávať lístky priaznivcom Slovana na najbližší zápas na ihrisku súpera, na duel 3. predkola Európskej ligy na pôde Olympiakosu Pireus sa tak fanúšikovia „belasých“ nedostanú.

Futbalové legendy a ich prezývky Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Roberto Baggio - Božský chvostík
Počas väčšej...

Zákaz predaja vstupeniek je navyše platný na dobu dvoch rokov, ale podmienečne. Slovan musí zaplatiť aj 25.000 eur za vhadzovanie predmetov a 13.000 eur za použitie pyrotechniky.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ