Vulgárny odkaz spred baziliky. Fradisti hľadali Slovákov v nočnej Budapešti

Pravda | 20.07.2022 10:43
Útok na autobus hostí a urážky zo strany chuligánov. V Budapešti bolo v predvečer súboja s Ferencvárosom dusno.
Čo odznelo v maďarských médiách pred FTC - Slovan Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Portál vg.hu informuje o futbalovej horúčke a...

Aj keď tréneri oboch tímov vyzvali na to, aby sa tábory nevracali k udalostiam spred 30 rokov, ich slová efekt zjavne neprinesú.

Na sociálnych sieťach sa objavili fotografie a videá, na ktorých zhruba 50 ľudí stojí pred bazilikou svätého Štefana v centre maďarskej metropoly s vulgárnym transparentom hľadá hosťujúcich priaznivcov.

V záberoch spievajú aj „Neznášame hov.. Slovensko“ počas pochodu mestom. Podľa médií boli v skupinke aj poľskí priaznivci spriateleného Slasku Wroclaw.

Okrem nich majú fanúšikovia budapeštianskeho klubu blízko k rakúskemu Rapidu Viedeň, zatiaľ čo slovanisti ku konkurenčnej Austrii Viedeň.

Čo sa týka ataku na autobus s hráčmi Slovana, v komentároch na facebooku väčšina fanúšikov čin odsúdila.

„Načo je toto dobré? Takéto zvieratá nemajú nič spoločné so športom. Robíte nám len zlú reklamu,“ odznelo na facebooku pod článkom z denníka Nemzeti Sport.

„Nemôžeme sa dopúšťať takýchto vecí. UEFA tento zápas pozorne sleduje. Ak sa to bude opakovať, trest bude istý. Upokojte sa,“ odkázal ďalší priaznivec a dočkal sa viacerých súhlasných reakcií. Páchateľa maďarská polícia zadržala.

Spolu s maďarskými policajtmi budú na stredajší zápas dohliadať aj slovenskí. Stretnutie v Groupama Aréne budeme od 20.00 sledovať naživo.

Zápas Slovan - Ferencváros z roku 1992 Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Zákrok proti nespratným maďarským fanúšikom...