Kvôli účesu bol ikonou 90. rokov. Vydržala Valderramovi bujná hriva?

Pravda | 20.06.2022 14:00
Carlos Valderrama počas MS 1990 v Taliansku. Foto:
Carlos Valderrama počas MS 1990 v Taliansku.
Legendárny kolumbijský futbalista Carlos Valderrama udivoval okrem futbalových schopností aj vlasmi. Cez víkend sa objavil na exhibičnom stretnutí Beautiful game.

V rebríčkoch najimpozantnejších futbalových účesov sa zakaždým umiestňoval na najvyšších priečkach. Kolumbijská legenda Carlos Valderrama sa vďaka tomu stal kultovým hráčom.

Po prvýkrát sa svetu predstavil na majstrovstvách sveta v Taliansku 1990. Prezentoval sa kvalitnými výkonmi, no predovšetkým zaujal nenapodobiteľným účesom. Blonďavá bujná hriva, to bol Valderrama.

Dani Olmo je v 24 rokoch stabilným členom španielskej reprezentácie. Čítajte viac Hviezda Španielov obeťou lúpeže. Futbalista prišiel o luxusné hodinky

Na rozdiel od reprezentačnej kariéry v tej klubovej výrazné stopy nezanechal. V Európe bez väčších úspechov pôsobil štyri roky v tímoch Montpellieru a Valladolidu. Ani po kariére o ňom dlho nebolo počuť.

Cez víkend sa ale ukázal v zápase hviezd v Miami s názvom Beautiful Game. Na trávniku sa objavil po boku velikánov ako Ronaldinho, Patrick Kluivert, David Trezeguet či Rivaldo.

Carlos Valderrama počas víkendového zápasu... Foto: Yaroslav Sabitov / Shutterstock Editorial / Profimedia
Carlos Valderrama počas víkendového zápasu legiend. Carlos Valderrama počas víkendového zápasu legiend.

A aj 32 rokov po šampionáte v Taliansku sa stále môže prezentovať účesom, ktorý sa stal jeho značkou. Síce je mierne prešedivela ale aj pri Valderramovom veku 60 rokov je stále majestátna.

A ani výkonom sa nenechal zahanbiť mladšími spoluhráčmi. Napokon sa sa ako súčasť tímu Roberto Carlos tešil z triumfu nad tímom Ronaldinha 12:10.

Štadióny pre MS vo futbale v Katare 2022 Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Názov: Stadium 974 * Mesto: Dauha * Kapacita:...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ