Chytil nemožné. Hrdina Frankfurtu dostal šancu vďaka e-mailu

Michal Gavroň | 19.05.2022 16:53
Kevin Trapp Foto: ,
Kevin Trapp z Eintrachtu Frankfurt chytá penaltu vo finále Európskej ligy proti Glasgowu Rangers.
Zachránil by aj Titanic. Týmito slovami okomentoval výkon brankára Frankfurtu Kevina Trappa niekdajší nórsky futbalista Jan Aage Fjörtoft.

Expert na nemecký futbal pozorne sledoval jazdu Eintrachtu až k stredajšiemu triumfu v Európskej lige. Nemecký tím zdolal Glasgow Rangers v penaltovom rozstrele 5:4. Po predĺžení sa duel skončil 1:1.

„Nie je to moja noc, je to noc nás všetkých. Výhra nikdy nepatrí jednému hráčovi, ale celému mužstvu. V lige sme hrali strašne, ale toto je úplne iný príbeh,“ povedal Trapp po zápase.

Stal sa jeho najlepším hráčom. Keď sa stretnutie skončí lotériou z bieleho bodu, nie je to nič netradičné. Lenže Trapp vytiahol eso z rukáva už v predĺžení. V 118. minúte nohou chytil jasný gól Kenta. Neskôr k tomu pridal aj chytenú penaltu.

Španielsko Futbal EL finále Eintracht Glasgow Čítajte viac Dráma v Seville. Frankfurt vyhral Európsku ligu, v rozstrele zlyhal jediný hráč

„Bol to najlepší zákrok v jeho kariére,“ napísal The Guardian na margo príležitosti v závere predĺženia. „Bola to stotina sekundy. Snažil som sa vykryť čo najviac miesta,“ reagoval Trapp.

Frankfurt mu otvoril dvere do európskeho futbalu a Trapp splatil svoj dlh. V roku 2015 prestúpil do parížskeho Saint-Germain, kde však viac vysedával na lavičke, ako bol oporou mužstva.

„Bola to životná výzva a ja som ju nechcel prepásť,“ vysvetlil Trapp.

Tridsaťjedenročný bývalý nemecký reprezentant sa pred tromi rokmi do Eintrachtu vrátil definitívne. A s potešením sleduje, ako sa z odpisovaného klubu stal účastník skupinovej fázy Ligy majstrov v nasledujúcej sezóne.

Slováci, ktorých cena vzrástla najviac Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
15. Dominik Holec (Sparta Praha)
 Pôvodná...

„Ešte stále hľadám slová a lapám po dychu. Pre nás, Frankfurt, celý región i Nemecko ako také je to veľký úspech,“ doplnil šikovný gólman.

Spoluhráči si cenia jeho charakter a ochotu hocikomu pomôcť. Trapp je naozaj zaujímavý chlapík. Okrem záľuby v motorkách či modelingu zaujal aj svojimi prvými krokmi na ceste k futbalovej kariére. Od roku 2005 sa stal členom akadémie 1. FC Kaiserslautern vďaka e-mailu.

"Keď som prišiel prvýkrát na štadión ako chlapec, povedal som si, že si tam chcem niekedy zahrať. Vrátil som sa domov, pozrel som si stránku klubu a zisťoval, či nerobia skúšky. Poslal som im e-mail.

Najskôr ma odmietli, a tak som sa im poďakoval a poprosil, aby sa mi prípadne ozvali neskôr. A to sa o rok aj stalo," smial sa Trapp.

A odvtedy jeho kariéra nabrala rýchly spád…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ