V kukle a so svetlicou. Kritizovaný Škrtel vyslal jasný odkaz

Michal Bakaj | 18.10.2021 16:42
Trnava Škrtel Foto:
Martin Škrtel (v popredí) v propagačnom videu k 20. výročiu založenia fanúšikovskej skupiny Spartaka Trnava.
Malo to byť jeho prvé "slovenské" derby v kariére. Aj Martin Škrtel mal od zápasu Trnava - Slovan veľké očakávania.

Skúsený stopér však zostal sklamaný – a nebol sám.

Z dlho očakávaného derby sa odohralo niečo málo cez desať minút a po hromadnej bitke fanúšikov priamo na trávniku kompetentní zápas ukončili.

VIDEO: Polícia vyviedla fanúšikov mimo štadión.
Video

Atmosféra pred derby bola vybičovaná už niekoľko dní pred výkopom. Fanúšikovské tábory si posielali nenávistné odkazy a provokácie cez sociálne siete.

V centre diania bola skupina priaznivcov Spartaka známa ako Southside (v preklade Južná tribúna).

Pri príležitosti 20. výročia svojho založenia nahrala pred duelom so Slovanom hymnu a video, v ktorom účinkuje aj Škrtel.

V jednom momente sa vo videu objaví s kuklou na tvári a so zapálenou svetlicou v ruke.

Vzhľadom na nedeľňajšie okolnosti, keď na seba útočili zakuklení chuligáni a hádzali po sebe aj zapálené svetlice, sa na bývalého kapitána slovenskej reprezentácie zniesla vlna kritiky.

Výtržnosti počas zápasu Spartak - Slovan Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Bitka medzi fanúšikmi Slovana a Spartaka počas...

Ten ju dôrazne odmietol.

"Včera sme boli svedkami toho, čo nemá s futbalom ani športom nič spoločné. Ostro odsudzujem a absolútne sa nestotožňujem s tým, čo sa udialo.

Rovnako chcem upozorniť na fakt, aby v žiadnom prípade nebola spájaná pieseň a video natočené k 20. výročiu založenia fanúšikovskej skupiny Spartaka s nedeľňajšími udalosťami.

Zámerom videa nebolo vyburcovať fanúšikovskú základňu Spartaka a už v žiadnom prípade konkurenčných klubov.

Preto by som bol nerád, aby sa to celé vyťahovalo z kontextu a spájalo sa s nedeľňajšími udalosťami na štadióne," napísal Škrtel na instagrame.

Verdikt padne v stredu

V stredu zasadne mimoriadne Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) a rozhodne o športovom osude nedohratého derby najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava.

FUTBAL-FL: Trnava - Bratislava slovan fans Čítajte viac Spartak zlyhal, tvrdí polícia. Študuje kamerové záznamy

Šláger 11. kola Fortuna ligy sa v nedeľu nedohral, hlavný rozhodca Filip Glova ho predčasne ukončil po dlhej prestávke, ktorú spôsobili výtržnosti priaznivcov oboch tímov.

"ÚLK si dnes vyžiadala všetky podklady od delegovaných osôb, od rozhodcov, od oboch klubov, od Krajského riaditeľstva Policajného zboru, skrátka od všetkých, ktorí sa podieľali na bezpečnostnej otázke derby.

Podklady pôjdu na analýzu a v stredu zasadne mimoriadne Prezídium ÚLK, ktoré rozhodne o športovom osude derby.

Vyvodenie trestov v nadväznosti na organizačné zlyhania, či smerom k správaniu fanúšikov, je na Disciplinárnej komisii SFZ," uviedol v stanovisku prezident ÚLK Ivan Kozák.