Eriksenov kolaps a očkovanie? Škriniarov šéf sa vyjadril jasne

Michal Bakaj | 14.06.2021 06:28
Christian Eriksen Foto: ,
Christian Eriksen na nosidlách.
Riaditeľ Interu Miláno Giuseppe Marotta odmietol špekulácie, že dôvodom kolapsu Christiana Eriksena na ME 2020 bola covidová infekcia či očkovanie.

Dánsky reprezentant Eriksen, ktorý je na klubovej úrovni spoluhráčom Milana Škriniara v Interi, skolaboval v 42. minúte zápasu proti Fínsku.

Dánsko Fínsko Futbal ME2020 B Čítajte viac Hrôzostrašný moment. Dána Eriksena oživovali na ihrisku, už hovoril s hráčmi

Po zástave srdca bol niekoľko minút v bezvedomí, k jeho záchrane prispela aj okamžitá lekárska pomoc. Aktuálne leží v nemocnici v Kodani a jeho stav sa zlepšuje.

„Počas nasledujúcich dní absolvuje ďalšie vyšetrenia. Najdôležitejšia správa je, že je v poriadku,“ uviedol tímový lekár Interu Piero Volpi pre denník Gazzetta dello Sport.

K prípadu sa vyjadril aj Sanjay Sharma z londýnskej nemocnice St. George's, ktorý pôsobí ako kardiológ v Eriksenovom bývalom klube Tottenhame Hotspur.

odkaz
euro 2020, odkaz

„Niektorí futbalisti po prekonaní covidu môžu mať problémy so srdcom, ktoré eventuálne vedú aj k zástave,“ uviedol Sharma pre Mail on Sunday.

Šéf Interu Marotta podobné špekulácie odmietol.

„Christian neprekonal covid a ani nebol očkovaný. Spolupracujeme s lekárskym tímom dánskej reprezentácie a stav hráča podrobne monitorujeme,“ povedal Marotta pre televíziu Rai Sport.

Kolaps Christiana Eriksena v zápase ME Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Kolaps Christiana Eriksena v zápase proti Fínsku.