Nestarnúci Zlatan strelil 500. klubový gól, Kuckova Parma sa trápi

TASR | 07.02.2021 17:48, aktualizované:
Zlatan Ibrahimovič Foto: ,
Zlatan Ibrahimovič oslavuje gól do siete Crotone, ktorý bol jeho 500. zásahom na klubovej úrovni.
Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič strelil jubilejný 500. gól na klubovej úrovni.

Aj vďaka tomu AC Miláno zdolalo v nedeľňajšom zápase 21. kola Serie A posledné Crotone 4:0 a opäť sa vrátilo do čela tabuľky.

Ibrahimovičov kariérny míľnik prišiel v 30. minúte, keď skóroval po presnej narážačke s Rafaelom Leaom. Po zmene strán pridal ešte jeden gól a dvoma zásahmi prispel aj Ante Rebič.

Tridsaťdeväťročný Švéd strelil podľa AFP 500 gólov v 832 klubových zápasoch. V ligových dueloch zaznamenal 396 zásahov, 57 pridal v európskych súťažiach a 48 v pohárových stretnutiach. AC vedie ligu o dva body pred mestským rivalom Interom.

Benevento remizovalo v domácom zápase so Sampdoriou Janov 1:1. Nezvíťazilo tak už v piatom stretnutí za sebou.

Naďalej sa nedarí tímu slovenského reprezentanta Juraja Kucku, Parma doma prehrala s Bolognou 0:3 a nezvíťazila už dvanásť duelov. Kucka odohral 82 minút. Parme patrí predposledná 19. pozícia, na pozície znamenajúce udržanie sa v súťaži stráca tri body.

Lazio Rím natiahlo v súboji proti Cagliari svoju víťaznú šnúru na šesť duelov. Jediným gólom o tom rozhodol v 61. minúte Ciro Immobile. Laziu patrí v tabuľke piata priečka.