Senzácia v Madride. Real bol zrelý na uterák, doťahoval márne

TASR | 21.10.2020 20:59, aktualizované:
Real Madrid, Šachtar Doneck Foto: ,
Smútok a radosť. Kapitán Realu Marcelo na kolenách, v pozadí oslava jedného z gólov futbalistov Šachtaru.
Futbalistom Realu Madrid nevyšiel vstup do novej edície Ligy majstrov 2020/2021.

Rekordný 13-násobný víťaz súťaže nestačil v stredajšom domácom zápase B-skupiny na Šachtar Doneck, s ukrajinským tímom prehral 2:3.

Real zaostával od 29. minúty po góle Teteho, ktorému pripravil gólovú pozíciu Viktor Kornijenko. O štyri minúty si Raphael Varane strelil vlastný gól, keď sa snažil zabrániť Dentinhovi v zakončení.

Najlepšie zarábajúci futbalisti sveta Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Kylian Mbappé (Fr., Paríž St. Germain) -...

Prvopolčasovú skazu „bieleho baletu“ dokonal Manor Solomon po spolupráci s Tetem. Zverenci Zinedina Zidana nastúpili do druhého polčasu ako vymenení a po necelej štvrťhodine sa im podarilo dotiahnuť na rozdiel jedného gólu.

V 54. minúte napriahol z 25 metrov Luka Modrič a brankár Šachtaru bol iba v úlohe štatistu. Kontaktný gól španielskeho šampióna strelil Junior Vinicius, ktorý bol na ihrisku necelú polminútu.

Zápas Inter Miláno – Mönchengladbach sme sledovali naživo.

Obrana Realu ale vôbec nemala svoj deň a rýchle akcie hostí jej robili veľké problémy. Po jednej z nich sa Tete ocitol úplne sám pred Thibautom Courtoisom, ktorý reflexívne zabránil gólu.

V nadstavenom čase sa hráči Realu predčasne tešili z vyrovnania, ktorú im po zakončení Federica Valverdeho prekazil systém VAR.

V druhom stretnutí B-skupiny milánsky Inter doma iba remizoval s Borussiou Mönchengladbach 2:2, spasiteľom talianskeho tímu bol autor oboch jeho gólov Romelu Lukaku.

Na súpiske Interu nefiguroval slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar. V karanténe sú po nákaze koronavírusom aj Roberto Gagliardini, Andrei Radu a Ashley Young, ktorí neboli „nerazzurri“ k dispozícii. Hosťom chýbal pre zranenie Škriniarov krajan László Bénes.

Víťaz Ligy majstrov z roku 2019 FC Liverpool uspel na pôde Ajaxu Amsterdam, nad ktorým zvíťazil 1:0.

Atalanta Bergamo si zastrieľala v Dánsku, nováčika súťaže FC Midtjylland zdolal štvrťfinalista z minulej sezóny v druhom zápase D-skupiny pohodlne 4:0, pričom už v prvom polčase si vytvoril trojgólový náskok.

V C-skupine Manchester City po štvrťhodine prehrával s FC Porto, napokon však získal všetky body po výhre 3:1.

O góly „Citizens“ sa postarali Sergio Agüero z jedenástky, Ilkay Gündogan a Ferran Torres. Olympique Marseille bol blízko k zisku bodu na pôde Olympiakosu Pireus, o ktorý prišiel v nadstavenom čase po zásahu Egypťana Koku.