Nový nemecký rekordér. Chelsea získala jedného z najžiadanejších hráčov

SITA, TASR | 18.06.2020 14:43, aktualizované: 
Timo Werner Foto: ,
Timo Werner.
O čom sa nahlas hovorilo, je už oficiálne, Timo Werner sa už od 1. júla 2020 stane hráčom anglického veľkoklubu FC Chelsea.

V súčasnej zmluve 24-ročného nemeckého reprezentanta s RB Lipsko sa aktivovala doložka o uvoľnení vo výške 53 miliónov eur. Ide o rekordný prestup nemeckého útočníka do zahraničného klubu.

Werner prekonal Leroya Saného a jeho 52-miliónový transfer zo Schalke 04 do Manchestru City pred štyrmi rokmi.

Werner sa sťahuje do Londýna na päť rokov do konca sezóny 2024/2025. Ročne by mal na Stamford Bridge inkasovať 10 miliónov eur.

Momentálne štvrtý tím Premier League Chelsea sa už dohodol aj na transfere Maročana Hakima Ziyecha z Ajaxu Amsterdam za 40 miliónov eur. Informuje o tom aj portál laola1.at.

Werner bol jedným z najžiadanejších hráčov na trhu. V tejto sezóne dosiaľ nastrieľal vo všetkých súťažiach 31 gólov a v bundesligovej tabuľke kanonierov je s 26 zásahmi druhý o päť gólov za poľským lídrom Robertom Lewandowským z Bayernu Mníchov.

Skorý odchod Wernera do Londýna znamená, že Lipsku už nebude k dispozícii ani v augustovom turnajovom vyvrcholení Ligy majstrov v Lisabone. Tretí tím I. bundesligy tam už má istú účasť ako aktuálny štvrťfinalista.

Werner odohral v Lipsku za necelé štyri roky 150 súťažných zápasov s bilanciou 76 gólov a 40 asistencií.

"Spolu sme dosiahli veľa. Ako mladý hráč som sa tu mohol rozvíjať. Bola tu perfektná spolupráca a vďaka klubu som sa mohol stať reprezentantom. Toto nie je rozhodnutie proti Lipsku. Pre mňa bola jasná vec, že v kariére budem pokračovať v zahraničí.

Teraz sa stanem hráčom v Premier League, ktorá je najlepšia na svete. Dostal som príležitosť pokračovať v kariére v jednom z top európskych klubov. Teším sa nové dobrodružstvo a na atmosféru anglického futbalu," citovala Wernera agentúra AP.

„Súhlasil s osobnými podmienkami zmluvy s Blues a zostane v nemeckom klube do konca ligovej sezóny. S novými spoluhráčmi sa stretne v júli po absolvovaní lekárskych testov,“ uviedla Chelsea v oficiálnom komuniké.

Najlepší futbalisti svojich dekád Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
1920 - 1930: Španiel Ricardo Zamora.