La Liga je späť! Reštart obstaralo sevillské derby

Pravda, TASR | 11.06.2020 23:54
futbal Foto:
Momentka zo zápasu FC Sevilla - Real Betis Sevilla.
Štvrtkový reštart španielskej futbalovej La Ligy po koronakríze sa niesol v réžii "Gran Derbi", v ktorom domáci FC Sevilla zdolal mestského rivala Real Betis 2:0.

Španielska najvyššia súťaž je z najväčších európskych líg po Bundeslige druhá, ktorá hlási návrat do ostrého diania.

V Anglicku sa Premier League reštartuje 17. júna a v Taliansku Serie A o tri dni neskôr. Francúzsku Ligue 1 oficiálne ukončili 30. apríla.

V Španielsku, ktoré bolo ochorením COVID-19 jednou z najviac zasiahnutých európskych krajín, sa však futbal oficiálne rozbehol už v stredu dohraním zápasu 2. ligy medzi Rayom Vallecano a Albacete.

Ten nedohrali ešte minulý rok po tom, ako fanúšikovia nazvali jedného z hráčov „nacistom“.

La Liga stála od 12. marca, do jej konca zostáva odohrať jedenásť kôl. Tabuľku vedie obhajca FC Barcelona s dvojbodovým náskokom na Real Madrid.

Miesta zaručujúce účasť v novom ročníku Ligy majstrov držia ešte tretí FC Sevilla a štvrtý Real Sociedad San Sebastian s jedenásť, resp. dvanásťbodovou stratou na lídra.

Posledný je Espanyol Barcelona a v pásme zostupu sú ešte predposledné Leganes a 18. Mallorca so slovenským reprezentačným obrancom Martinom Valjentom. RCD stráca na 17. Celtu Vigo jeden bod.

V piatok futbalisti Granady otočili duel s Getafe a zvíťazili 2:1. V súboji tímov bojujúcich o účasť v európskych súťažiach viedli hostia od 20. minúty gólom Davida Timura, no domáci strhli misky váh na svoju stranu v druhom polčase vďaka dvom presným zásahom Carlosa Fernandeza.