Prvá prehra po reštarte. Hertha s Pekaríkom trápila giganta

TASR, Pravda | 06.06.2020 17:43, aktualizované:
Dortmund Foto: ,
Radosť futbalistov Borussie Dortmund. Uprostred strelec gólu Emre Can.
Futbalisti Herthy Berlín v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Petrom Pekaríkom podľahli v 30. kole nemeckej Bundesligy domácej Borussii Dortmund 0:1.

Pre Herthu je to prvá prehra po reštarte súťaže po pauze zavinenej pandémiou koronavírusom. Pekarík odohral na pravej strane obrany celý zápas.

uplynulých štyroch dueloch získali Berlínčania pod vedením nového trénera Bruna Labbadiu 10 bodov.

Najlepší slovenskí legionári Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Meno: Marek Bakoš. Kluby v zahraničí: Viktoria...

V Signal Iduna Parku držali bezgólový stav, no v 58. minúte neustrážili Emreho Cana, ktorý strelou z hranice šestnástky prekonal nórskeho brankára Runeho Jarsteina. Borussia znížila stratu na vedúci Bayern Mníchov sa sedem bodov.

Bavori zvíťazili na pôde Bayeru Leverkusen 4:2 a priblížili sa k obhajobe titulu. Bayern prehrával od 10. minúty, keď argentínsky útočník Lucas Alaria strelou k bližšej žrdi prekonal Manuela Neuera.

Hostia však ešte do prestávky otočili nepriaznivý vývoj. V 28. minúte výbornú prihrávku Leona Goretzku zužitkoval Kingsley Coman a v závere polčasu pridal Bayern ďalšie dva góly. Najskôr sa po peknej kombinačnej akcii presadil aktívny Goretzka a v nadstavenom čase pridal tretí presný zásah Serge Gnabry.

V 66. minúte zvýšil na 4:1 svojim 30. gólom v sezóne poľský kanonier Robert Lewandowski. Leverkusen už iba skorigoval prehru zásluhou talentovaného Floriana Wirtza, pre ktorého to bol prvý bundesligový gól.

Bayern je po reštarte najvyššej nemeckej súťaže po pauze zavinenej pandémiou koronavírusu stále stopercentný.

Bundesliga – 30. kolo:

NEDEĽA:

Werder Brémy – VfL Wolfsburg 0:1 (0:0)
Gól: 82. Weghorst

1. FC Union Berlín – Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 (1:1)
Góly: 11. Andrich – 28. Kenny

SOBOTA:

Borussia Dortmund – Hertha BSC Berlín 1:0 (0:0)
Gól: 58. Can
Pekarík odohral za Herthu celý zápas

Bayer Leverkusen – Bayern Mníchov 2:4 (1:3)
Góly: 10. Alario, 89. Wirtz – 28. Coman, 42. Gorezka, 45+1. Gnabry, 66. Lewandowski

Eintracht Frankfurt – 1. FSV Mainz 0:2 (0:1)
Góly: 43. Niakhate, 77. Kunde

Fortuna Düsseldorf – Hoffenheim 2:2 (1:1)
Gól: 6. a 76. Hennings (druhý 11 m) – 17. Dabbur, 61. Zuber, ČK: 8. Hübner (Hoffenheim)

RB Lipsko – SC Paderborn 1:1 (1:0)
Góly: 27. Schick – 90+2. Strohdiek, ČK: 43. Upamecano (Lipsko)