Duda pri triumfe Herthy na lavičke, húževnatý Paderborn znervóznil Bayern

ČTK, TASR | 28.09.2019 18:21, aktualizované:
Serge Gnabry Foto: ,
Serge Gnabry oslavuje gól Bayernu v Paderborne.
Futbalisti Bayernu Mníchov v šiestom kole nemeckej ligy zvíťazili na ihrisku nováčika z Paderbornu 3:2.

Obhajcovia titulu poskočili na čelo tabuľky o bod pred Lipsko, ktoré doma podľahlo Schalke 1:3 a utrpelo prvú prehru v sezóne. Tím z Gelsenkirchenu je o skóre tretí.

Bayern poslal do vedenia v 15. minúte Serge Gnabry po prihrávke Philippa Coutinha a ofenzívni hráči si krátko po zmene strán úlohy strelca a nahrávača vymenili. Po znížení Kaia Prögera vrátil favoritom v 79. minúte dvojgólový náskok Robert Lewandowski. Paderborn ešte Bayern znervóznil, keď Jamilu Collins znížil na 2:3. Hostia však prekvapivú bodovú stratu nepripustili.

Lipsku nevyšla úvodná hodina zápasu so Schalke, počas ktorej trikrát inkasoval. V prvej polovici sa presadili Salif Sané a Amine Harit z penalty, po zmene strán zvýšil Rabbi Matondo. Domáci Emil Forsberg v 83. minúte už len zmiernil prehru.

Borussia Mönchengladbach vyhrala na ihrisku Hoffenheimu 3:0. Jej slovenský stredopoliar Ladislav Bénes presedel duel na lavičke náhradníkov.

Dortmund tretíkrát za sebou v súťažnom zápase remizoval, tentoraz s Werderom Brémy 2:2, a v bundesligovej tabuľke je siedmy.

Hertha Berlín si po zlom úvode do sezóny pripísala už druhé víťazstvo v sérii, na ihrisku nováčika v Kolíne nad Rýnom zvíťazila hladko 4:0. Dvoma gólmi sa zaskvel reprezentant Bosny a Hercegoviny Vedad Ibiševič.

Prvý pritom strelil v 58. minúte iba pár sekúnd po príchode na ihrisko, druhý o štyri minúty neskôr. Slovenský reprezentant Ondrej Duda presedel duel na lavičke.

Bundesliga – 6. kolo:

Nedeľa:

Fortuna Düsseldorf – SC Freiburg 1:2 (1:1)
Góly: 42. Hennings – 45. Schmid, 81. Waldschmidt

1.FC Kolín nad Rýnom – Hertha Berlín 0:4 (0:1)
Góly: 58. a 62. Ibiševič, 23. Dilrosun, 83. Boyata, ČK: 41. Jorge Meré (Kolín nad Rýnom)
O. Duda (Hertha) sedel na lavičke náhradníkov

Sobota:

FC Augsburg – Bayer Leverkusen 0:3 (0:1) Góly: 36. Niederlechner (vlastný), 77. Volland, 84. Havertz

TSG 1899 Hoffenheim – Borussia Mönchengladbach 0:3 (0:1) Góly: 43. Plea, 65. Thuram, 83. Neuhaus L. Bénes (Mönchengladbach) na lavičke náhradníkov

1. FSV Mainz 05 – VfL Wolfsburg 0:1 (0:1)
Gól: 9. Tisserand

SC Paderborn 07 – Bayern Mníchov 2:3 (0:1)
Góly: 68. Pröger, 84. Collins – 15. Gnabry, 55. Coutinho, 79. Lewandowski

RB Lipsko – Schalke 04 Gelsenkirchen 1:3 (0:2)
Góly: 86. Forsberg – 31. Sane, 44. Harit (z 11 m), 61. Matondo

Borussia Dortmund – Werder Brémy 2:2 (2:1)
Góly: 9. Götze, 41. Reus – 7. Rašica, 55. Friedl