Barcelona odplatila Leganés prehru. Rozhodla po príchode Messiho

ČTK, SITA | 20.01.2019 23:07, aktualizované:
Lionel Messi, Luis Suárez Foto: ,
Hviezdy Barcelony Lionel Messi (vľavo) a Luis Suárez sa tešia z gólu v zápase proti Leganés.
Futbalisti Barcelony predĺžili domácou výhrou nad Leganés 3:1 svoju víťaznú sériu v španielskej lige na sedem zápasov.

V tabuľke sú prví s náskokom piatich bodov pred Atléticom Madrid. Barcelona nastúpila bez opôr Messiho, Rakitiča a Vidala, napriek tomu sa ujala vedenia, keď center z ľavého krídla premenil Dembélé.

Hostia udreli v druhej polovici, bleskovú akciu z pravého krídla zakončil Braithwaite. V 64. minúte prišli na ihrisko Messi s Rakitič a o pár minút šiel katalánsky tím opäť do vedenia zásluhou Suáreza. Výhru v nadstavenom čase spečatil Messi.

Barcelona oplatila súperovi prehru z prvého vzájomného duelu v tomto ročníku. Leganés patrí 14. miesto s náskokom dvoch bodov na zostupovej pásmo.

La Liga – 20. kolo:

Betis Sevilla – Girona 3:2 (1:2)
Góly: 12. Tello, 54. Loren, 90.+ Canales (z pok. kopu) – 36. Aleix García, 44. S. Doumbia

Villarreal – Athletic Bilbao 1:1 (0:1)
Góly: 71. Ekambi – 18. J. Costa (vlastný)

Levante – Valladolid 2:0 (1:0)
Góly: 42. Coke, 90.+ Roger

Rayo Vallecano – Real Sociedad 2:2 (2:1)
Góly: 22. Comesana, 28. Embamba – 39. H. Moreno, 82. Willian José

FC Barcelona – Leganés 3:1 (1:0)
Góly: 32. O. Dembélé, 71. L. Suárez, 90.+ Messi – 57. Braithwaite