Eufória v Baskicku. San Sebastián pokoril madridský Real

TASR | 06.01.2019 20:49
Spain Soccer La Liga Real ramos Foto: ,
Kapitán Realu Madrid Sergio Ramos vo výskoku počas zápasu s Realom Sociedad San Sebastian.
V nedeľňajšom zápase 18. kola španielskej futbalovej La Ligy podľahol Real Madrid na svojom trávniku San Sebastianu 0:2 a v tabuľke mu patrí 5. miesto so stratou desiatich bodov na prvú Barcelonu. Katalánci vo večernom dueli zdolali Getafe 2:1.

San Sebastian, ktorý pretrhol štvorzápasovú sériu prehier, sa posunul na 11. priečku. Hostia sa na San Bernabeu ujali vedenia už v 3. minúte, keď premenil pokutový kop Jose Willian.

Domáci dohrávali od 61. minúty bez vylúčeného Lucasa, ktorý išiel predčasne pod sprchy po druhej žltej karte. San Sebastian zúročil početnú prevahu v 83. minúte, keď sa po rýchlom protiútoku presadil striedajúci Ruben Pardo.

V úvodnom zápase remizoval Eibar s Villarrealom 0:0. Pre Eibar to bola štvrtá remíza v rade a pre hostí ôsma v sezóne. V šlágri kola remizovala FC Sevilla s Atléticom Madrid 1:1. Domáci sa ujali vedenia v 37. min, keď sa z hranice päťky presadil Wissam Ben Yedder.

Hostia vyrovnali v závere prvého polčasu, keď z priameho kopu presne namieril kanonier Antoine Griezmann. Atlético si v tabuľke na 2. mieste udržalo dvojbodový náskok pred FC Sevilla.