Barcelona sa vrátila na čelo La Ligy, jej triumf spečatil mladý odchovanec

ČTK, SITA | 02.12.2018 21:56, aktualizované:
Carles Aleňá Foto: ,
Carles Aleňá strieľa premiérový gól v drese áčka Barcelony.
Futbalisti Barcelony v 14. kole španielskej ligy zdolali Villarreal 2:0 a vrátili sa na prvé miesto tabuľky pred Sevillu. Tá len remizovala 1:1 na ihrisku Alavésu.

Barcelona v predchádzajúcich dvoch kolách zaváhala a už nutne potrebovala zabrať. V 36. minúte ju za výhrou nasmeroval stopér Piqué, ktorý zužitkoval center po predchádzajúcom nepodarenom rohu.

V závere sa potom dostal za obranu mladý odchovanec Aleňá a lobom strelil prvý ligový gól za A-tím Barcelony.

Alavés prežíva nečakane dobrú sezónu a drží si štvrté miesto v tabuľke pred Realom Madrid. Bol aj blízko výhry nad doteraz vedúcou Sevillou, keď v 37. minúte jeden z obrancov tečoval dlhú loptu za obranu, čím vynuloval ofsajd Calleriho a ten nahral pred odkrytú bránku Jonymu.

Sevilla 12 minút pred koncom aspoň vyrovnala gólom Ben Yeddera.