Mak posunul gólom Zenit do ďalšej fázy. Slavia prehrala v Bordeaux

TASR | 29.11.2018 21:28, aktualizované:
Róbert Mak Foto: ,
Róbert Mak sa tešil v zápase proti Kodani z gólu.
Slovenský reprezentant Róbert Mak zariadil gólom triumf Zenitu Petrohrad doma nad FC Kodaň 1:0, ktorý znamenala istotu postupu ruského tímu do ďalšej fázy Európskej ligy. V drese hostí odohral jeho krajan Ján Greguš celý zápas a Denis Vavro bol na ihrisku do 54. minúty.

Vo štvrtok postúpili do šestnásťfinále aj Sporting Lisabon, Betis Sevilla, FK Krasnodar, Dynamo Kyjev a RB Salzburg. Už pred 5. kolom mali istý postup Bayer Leverkusen, FC Zürich, Dinamo Záhreb, Arsenal Londýn, Eintracht Frankfurt, Lazio Rím a Chelsea Londýn.

Hráči Fenerbahce Istanbul boli v domácom zápase aktívnejší a držali loptu na svojich kopačkách, no v prvom polčase sa do útoku príliš nehnali. Aj hostia hrali najmä zo zabezpečenej obrany a tak bolo väčších šancí minimum.

V 31. minúte sa ocitol v dobrej pozícii Michael Frey, ale hlavičkoval veľmi nepresne. Situáciu si zopakoval v 54. minúte, tentokrát dostal center z ľavej strany a lopta z jeho hlavy išla len tesne nad hornú žrď. Ani ďalšie šance sa neskončili gólmi a tak sa v Turecku zrodila bezgólová remíza. Slovenský stopér Martin Škrtel odohral v domácom drese celý duel.

V C-skupine má Zenit vďaka triumfu istotu prvého miesta, keď nazbieral 11 bodov. Druhá je sedembodová Slavia Praha, za ktorú odohral celý duel Miroslav Stoch pri prehre na ihrisku Girondins Bordeaux 0:2. Tretia Kodaň má päť bodov, francúzsky klub štyri a tiež ešte môže postúpiť.

Na góly boli bohaté zápasy E-skupiny, v ktorých potvrdili favoriti svoju silu a obaja majú už aj istý postup do jarného šestnásťfinále. Arsenal mal miestenku istú už pred duelom s Vorsklou Poltava, ktorý z bezpečnostných dôvodov presunuli do Kyjeva. Londýnčania nenechali nič na náhodu a vyhrali 3:0. V druhom stretnutí si zaistil pokračovanie v súťaži Sporting Lisabon, keď zdolal domáci FK Karabach Agdam 6:1.

Trnavské snaženie v Bruseli v obrazoch Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Hráč Anderlechtu Jevhen Makarenko a Davit...

Hráči Dynama Kyjev zvíťazili vo štvrtkovom zápase 5. kola Európskej ligy UEFA na pôde FK Astana 1:0 a prebojovali sa z K-skupiny do vyraďovacej fázy. O postupový gól sa postaral v 29. minúte slovinský legionár Benjamin Verbič.

Dynamo má vďaka triumfu na konte 11 bodov, Astana o tri menej. Aj kazašský klub však mohol spečatiť postup ešte vo štvrtok, stačilo mu na to, aby Rennes nevyhralo vo večernom zápase nad Jabloncom.

A-skupina

Bayer Leverkusen (Nem.) – Ludogorec Razgrad (Bul.) 1:1 (0:0)
Góly: 85. Weiser – 69. Marcelinho, rozhodoval: Dennis Higler (Hol.)

FC Zürich (Švaj.) – AEK Larnaka (Cyp.) 1:2 (0:1)
Góly: 74. Khelifi – 38. Giannou, 85. Tričkovski, rozhodoval: Alexej Eskov (Rus.)

Tabuľka A-skupiny:
1. Leverkusen 5 3 1 1 11:8 10
2. Zürich 5 3 0 2 6:5 9
3. AEK Larnaka 5 1 2 2 5:7 5
4. Razgrad 5 0 3 2 4:6 3

B-skupina

Rosenborg Trondheim (Nór.) – Celtic Glasgow (Škót.) 0:1 (0:1)
Gól: 42. Sinclair, rozhodoval: Halis Özkahya (Tur.)

Red Bull Salzburg (Rak.) – RB Lipsko (Nem.) 1:0 (0:0)
Gól: 74. Gulbrandsen, rozhodoval: Orel Grinfeld (Izr.)

Tabuľka B-skupiny:
1. Salzburg 5 5 0 0 15:5 15
2. Celtic 5 3 0 2 5:6 9
3. Lipsko 5 2 0 3 8:7 6
4. Trondheim 5 0 0 5 3:13 0

C-skupina

Girondins Bordeaux (Fr.) – Slavia Praha (ČR) 2:0 (0:0)
Góly: 49. De Preville, 90.+ Kounde rozhodoval: Fábio Veríssimo (Portug.)
Miroslav Stoch (Slavia Praha) hral do 77. minúty

Zenit Petrohrad (Rus.) – FC Kodaň (Dán.) 1:0 (0:0)
Gól: 59. MAK, rozhodoval: Slavko Vinčič (Slovin.)
Róbert Mak (Zenit) odohral celý zápas a v 59. minúte strelil gól – Denis Vavro hral do 54. minúty, Ján Greguš (obaja Kodaň) odohral celý duel

RSC Anderlecht Brusel (Belg.) – FC Spartak Trnava (SR) 0:0
ŽK: 31. D. Appiah, 85. Sambi Lokonga – 32. Schirtladze, 79. Greššák, rozhodovali: Papapetru – Petropulos, Aptosoglu (všetci Gréc.)

Tabuľka D-skupiny:
1. Dinamo Záhreb 5 4 1 0 11:3 13
2. Fenerbahce 5 2 2 1 7:6 8
3. Trnava 5 1 1 3 3:6 4
4. Anderlecht 5 0 2 3 2:7 2

E-skupina

Vorskla Poltava (Ukr.) – Arsenal Londýn (Angl.) 0:3 (0:3)
Góly: 11. Smith-Rowe, 27. Ramsey (z pok. kopu), 41. Willock, rozhodoval: Bartosz Frankowski (Poľ.)

FK Karabach (Azer.) – Sporting Lisabon (Portug.) 1:6 (1:3)
Góly: 14. Zoubir – 20. a 75. Bruno Fernandes, 65. a 81. Diaby, 5. Dost, 33. Nani, rozhodoval: Petr Ardeleanu (ČR) – hrá sa v Baku

Tabuľka E-skupiny:
1. Arsenal 5 4 1 0 11:2 13
2. Sporting Lisabon 5 3 1 1 10:3 10
3. Vorskla Poltava 5 1 0 4 4:10 3
4. Karabach 5 1 0 4 2:12 3

F-skupina

Betis Sevilla (Šp.) – Olympiakos Pireus (Gréc.) 1:0 (1:0)
Gól: 39. Canales, rozhodoval: Sergej Karasiov (Rus.)

AC Miláno (Tal.) – F91 Dudelange (Lux.) 5:2 (1:1)
Góly: 21. Cutrone, 66. Cruz (vlastný), 70. Calhanoglu, 78. Schnell (vlastný), 81. Borini – 39. Stolz, 49. Turpel, rozhodoval: Vladislav Bezborodov (Rus.)

Tabuľka F-skupiny:
1. Betis Sevilla 5 3 2 0 7:2 11
2. AC Miláno 5 3 1 1 11:6 10
3. Olympiakos 5 2 1 2 8:5 7
4. Dudelange 5 0 0 5 3:16 0

G-skupina

Spartak Moskva (Rus.) – Rapid Viedeň (Rak.) 1:2 (1:0)
Góly: 20. Zé Lúis – 80. Müldür, 90+. Schobesberger, rozhodoval: Pawel Gil (Poľ.)

Glasgow Rangers (Škót.) – FC Villarreal (Šp.) 0:0
ČK: 45.+ Candeias (Rangers) po 2. ŽK, rozhodoval: Matej Jug (Slovin.)

Tabuľka G-skupiny:
1. Villarreal 5 1 4 0 10:5 7
2. Rapid Viedeň 5 2 1 2 5:9 7
3. Rangers 5 1 3 1 8:7 6
4. Spartak Moskva 5 1 2 2 8:10 5

H-skupina

Apollon Limassol (Cyp.) – Lazio Rím (Tal.) 2:0 (1:0)
Góly: 31. Faupala, 82. Markovič, rozhodoval: Roi Reinshreiber (Izr.)

Eintracht Frankfurt (Nem.) – Olympique Marseille (Fr.) 4:0 (2:0)
Góly: 2. a 67. Jovič, 17. Luiz Gustavo (vlastný), 62. Sarr (vlastný), rozhodoval: John Beaton (Škó t.)

I-skupina

Malmö FF (Švéd.) – KRC Genk (Belg.) 2:2 (0:1)
Góly: 65. Lewicki, 67. Antonsson – 42. Pozuelo, 53. Paintsil, rozhodoval: Srdjan Jovanovič (Srb.)

Sarpsborg 08 (Nór.) – Besiktas Istanbul (Tur.) 2:3 (2:0)
Góly: 1. Rashad, 6. Heintz – 63. a 90. Lens, 66. Vágner Love, rozhodoval: Harald Lechner (Rak.)

Tabuľka I-skupiny:
1. Genk 5 2 2 1 10:8 8
2. Besiktas 5 2 1 2 9:10 7
3. Malmö 5 1 3 1 6:6 6
4. Sarpsborg 5 1 2 2 8:9 5

J-skupina

FK Krasnodar (Rus.) – Akhisar Belediyespor (Tur.) 2:1 (0:1)
Góly: 49. Gazinski, 57. Ari – 24. Serginho, rozhodoval: Ivajlo Stojanov (Bul.)

Standard Liége (Belg.) – FC Sevilla (Šp.) 1:0 (0:0)
Gól: 62. Djenepo, ČK: 68. Sarabia (Sevilla) po 2. ŽK, rozhodoval: Daniel Siebert (Nem.)

Tabuľka J-skupiny:
1. Krasnodar 5 4 0 1 8:5 12
2. FC Sevilla 5 3 0 2 15:6 9
3. Standard Liége 5 3 0 2 7:9 9
4. Belediyespor 5 0 0 5 4:14 0

K-skupina

FK Astana (Kaz.) – Dynamo Kyjev (Ukr.) 0:1 (0:1)
Gól: 29. Verbič, rozhodoval: Ivan Bebek (Chor.)

FK Jablonec (ČR) – Stade Rennes (Fr.) 0:1 (0:0)
Gól: 55. Grenier, rozhodoval: Tiago Martins (Portug.)

L-skupina

BATE Borisov (Biel.) – MOL Vidi FC (Maď.) 2:0 (1:0)
Góly: 22. Signevič, 85. Ivanič, rozhodoval: Carlos del Cerro Grande (Šp.)
Tomáš Tujvel (Vidi) sedel na lavičke náhradníkov

FC Chelsea (Angl.) – PAOK Solún (Gréc.) 4:0 (2:0)
Góly: 27. a 37. Giroud, 60. Hudson-Odoi, 78. Morata, ČK: 7. Chačeridi (PAOK), rozhodoval: Kristo Tohver (Est.)