Mrzí ma to, ale Vladovi som nič nesľúbil, tvrdí Hapal. Vyjadril sa aj Kováčik

Pravda.sk, ČTK | 22.11.2018 12:40
Pavel Hapal Foto: ,
Pavel Hapal.
Trénera Pavla Hapala mrzí rozhodnutie Vladimíra Weissa, ktorý vyhlásil, že pod vedením českého kouča už nenastúpi v slovenskej reprezentácii. Podľa kouča ho však futbalista nepochopil a nikdy nemal sľúbené miesto v zostave národného mužstva.

Hapal v prvých dvoch zápasoch po nástupe do funkcie nenasadil Weissa ani na minútu. V pondelkovom zápase Ligy národov s českou reprezentáciou v Prahe dvadsaťosemročný stredopoliar predčasne odišiel z lavičky, keď bolo jasné, že do hry už nezasiahne.

Potom Weiss cez médiá oznámil, že prerušil reprezentačnú kariéru, bez toho, aby o tom s nástupcom Jána Kozáka osobne hovoril. Hapal sa rozhodol reakciou na stránke zväzu celú vec uzavrieť.

„Vlado sa so mnou neskontaktoval, a teda oficiálne vyjadrenie, že pod mojím vedením už nebude reprezentovať, stále nemám. Rozhodol som sa však aj napriek tomu k jeho postoju vyjadriť, nakoľko chápem, že verejnosť a všetci fanúšikovia futbalu chcú poznať môj názor, keďže sa o tejto téme hovorí všade a rozoberá sa na všetkých mediálnych frontoch.

Meno Weiss si veľmi vážim, nakoľko Vladov otec urobil pre slovenský futbal veľmi veľa. Vladov postoj, že nebude pod mojím vedením reprezentovať, rešpektujem. Na druhej strane tým, ako sa zachoval počas zápasu s Českom, ukázal, že nerešpektuje svojich spoluhráčov a realizačný tím, samozrejme aj mňa, ale to pre mňa nie je až také určujúce.

Video

Som rád, že neoznámil definitívny koniec v reprezentácii a želám mu, aby ho nielen v národnom tíme, ale aj v klube viedol tréner, ktorého by si on mohol vybrať. Celá situácia ma mrzí, lebo počas zrazu bola naša debata nadštandardná a produktívna, no nikdy som mu nesľúbil, že bude v týchto dvoch zápasoch hrať. Vlado to celé zle pochopil.

Jeho dôležitá pozícia bola v tom, že patrí k skúseným reprezentantom. Pre mňa je však rovnako dôležitý prvý aj dvadsiaty štvrtý hráč v tíme. Týmto vyjadrením považujem celú vec za uzavretú a chcem sa venovať už len svojej trénerskej práci,“ uviedol pre futbalsfz.sk Ha­pal.

Kováčik: Rešpektujem jeho voľbu

Na situáciu reagoval aj prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik.

"V slovenskej reprezentácii vždy pôsobili hráči, pre ktorých bolo cťou obliecť si národný dres, byť súčasťou mužstva a spolu s ďalšími zastupovať Slovensko na futbalovom poli. Tento postoj som vždy presadzoval a bol kľúčovým pre vytvorenie priaznivej atmosféry vo vnútri národného tímu.

Pokiaľ sa ktorýkoľvek hráč rozhodol nereprezentovať, akceptoval som ako prezident zväzu aj ako dospelý človek takýto postoj. Robím tak aj teraz, po vyjadreniach Vladimíra Weissa v médiách – rešpektujem jeho voľbu. Absolútne sa zhodujem s názorom trénera Pavla Hapala a plne podporujem jeho postoj,” vyjadril sa Kováčik na oficiálnom webe SFZ.