Emery chce vybrúsiť talenty Arsenalu. Radšej vyhrať 5:4 ako 1:0, tvrdí

ČTK | 24.05.2018 12:17
Unai Emery Foto: ,
Nový tréner Arsenalu Unai Emery.
Nový tréner Unai Emery chce futbalistov Arsenalu vrátiť medzi najlepšie európske tímy a v budúcej sezóne s nimi zabojovať o anglický titul.

Štyridsaťšesťročný španielsky kouč v stredu nahradil na lavičke legendárneho Arséna Wengera, pod ktorého vedením Arsenal v uplynulom ročníku Premier League skončil až šiesty mimo priečky zaručujúcej účasť v Lige majstrov.

„Je veľmi dôležité pre klub, aby po dvoch rokoch bez Ligy majstrov pracoval na tom, aby sa vrátil medzi najlepšie tímy Premier League aj na svete. Úspechom v budúcej sezóne by bolo, ak by sme sa zlepšili. Ako? Tým, že v každej súťaži budeme bojovať o trofej, pretože sme Arsenal,“ povedal Emery.

Bývalý tréner Almeríe, Valencie, Spartaka Moskva, Sevilly a naposledy Paríža St. Germain neplánuje žiadnu veľkú prestavbu kádra.

„Mám rád talentovaných hráčov a myslím si, že tento tím má talentovaný káder. Keď máte talent, potrebujete len pracovať a vybrúsiť ho, aby opakovane podával výborné výkony,“ uviedol Emery.

„Verím, že môžeme vyrásť s hráčmi, ktorí sú tu. Takže cieľom je pracovať s týmito talentmi,“ dodal bývalý stredopoliar.

Prevziať mužstvo po legendárnom Wengerovi považuje za veľkú zodpovednosť. „Chcel by som Arsénovi poďakovať za dedičstvo, ktoré zanechal, myslím, že pre všetkých trénerov na svete je odkazom. Naučili sme sa od neho v podstate všetky veci, aj ja osobne. Je to pre mňa veľká výzva a som hrdý, že tu môžem pracovať po ňom,“ vyhlásil Emery.

Verí, že jeho trénerský štýl Arsenalu bude pasovať. „Chcem, aby môj tím mal tvár. Mám rád, keď tím veľa drží loptu a presuje súpera. Dávam prednosť víťazstvu 5:4 pred výhrou 1:0. Myslím, že to všetko bude Arsenalu vyhovovať,“ dodal.