Manchester City zdolal predposledný Stoke, no sedemgólový debakel nezopakoval

ČTK, SITA | 12.03.2018 23:20
David Silva Foto: ,
David Silva z Manchestru City oslavuje prvý z dvoch gólov do siete Stoke.
Futbalisti Manchestru City potvrdili svoju dominanciu v anglickej lige aj v zápase 30. kola, v ktorom zvíťazili na ihrisku predposledného Stoke 2:0. Oba góly strelil David Silva.

Po štvrtej ligovej výhre za sebou vedie mužstvo City tabuľku s náskokom 16 bodov pred mestským rivalom United. Ten ich môže v zostávajúcich kolách získať ešte 24.

Na jeseň sa skončil vzájomný zápas vysokým víťazstvom zverencov Pepa Guardiolu 7:2. Tentokrát Stoke ďalší debakel s čerstvým štvrťfinalistami Ligy majstrov nedopustil, ale o výhre favorita nebolo pochýb.

Hostí v 10. minúte dostal do vedenia španielsky záložník Silva, ktorého prízemným centrom našiel presne medzi obrancami Sterling.

Ďalšiu prihrávku z pravej strany dostal Silva na začiatku druhého polčasu a domáci gólman Butland bol proti jeho zakončeniu opäť bezmocný.

Stoke naposledy zvíťazilo 20. januára nad Huddersfieldom, z ďalších šiestich zápasov vyťažilo len štyri body za remízy. Na sedemnásty Southampton stráca bod.