Škóti pred súbojom so Slovenskom: Bude to obrovský zápas

SITA | 05.09.2017 12:25
Armstrong Borovskij Foto: ,
Stuart Armstrong (vpravo) v súboji s Litovcom Valdemarom Borovskim.
Trénera škótskej futbalovej reprezentácie Gordona Strachana po pondelkovom víťazstve nad Litvou (2:0) v kvalifikačnom zápase o postup na MS 2018 teší fakt, že jeho zverenci majú osud vo svojich rukách. V F-skupine strácajú Škóti jeden bod na druhé Slovensko, ktoré privítajú 5. októbra v Glasgowe.

Strachan vyzdvihol výkon reprezentačného tímu proti Litve: „Dvadsaťpäť streleckých pokusov na bránku hovorí za všetko.“ Dva z nich skončili v sieti, keď Christophe Berra v 9. min otvoril skóre stretnutia hlavou a po zmene strán strelou zblízka Leigh Griffiths v 49. min stanovil konečný výsledok.

„Dostali sme sami seba do pozície, že do posledných dvoch zápasov ideme so šancou na baráž,“ cituje portál BBC kouča škótskeho národného tímu Strachana. Zatiaľ sa však nimi 60-ročný kormidelník nezaoberá.

„Momentálne na to nemyslím. Čo musíme urobiť je, aby sme hráčov sledovali nasledujúce štyri týždne a uistili sa, že opäť budú v správnom čase v top forme. To je naša úloha. Možno budú pripravení iní hráči, niekto sa môže zraniť,“ povedal rodák z Edinburghu.

Stredopoliar Stuart Armstrong, proti Litve muž zápasu v Hampden Parku, je už v očakávaní súboja so Slovenskom, ktorý na tom istom štadióne povie vážne slovo do bitky o barážovú priečku.

„Bude to obrovský zápas,“ predpovedal dvadsaťpäťročný futbalista Celticu Glasgow pre BBC Scotland. „Keď príde tento duel, budeme naň rozhodne pripravení. Súper však bude rovnako hladný ako my v snahe skončiť v tabuľke čo najvyššie. To je všetko, o čo sa hrá a Slovensko po tom túži rovnako silno ako my.“

Po zápase so Slovákmi sa v záverečnom vystúpení v F-skupine európskej časti kvalifikácie MS 2018 predstaví Škótsko 8. októbra 2017 v Slovinsku, ktoré má momentálne rovnaký počet bodov v tabuľke (14) ako Škóti a zostáva v hre o konečnú druhú priečku, znamenajúcu právo účasti v baráži o miestenku na svetový šampionát du Ruska.