Trnava si doma schuti zastrieľala, Ružomberok spasil striedajúci Masaryk

SITA | 28.02.2015 15:46, aktualizované:
FUTBAL-CL: Trnava - Myjava Foto: ,
Pohľad na rozostavané tribúny trnavského štadióna počas zápasu domáceho Spartaka s Myjavou.
Futbalisti Spartaka Trnava v sobotu zaznamenali výborný vstup do jarnej časti najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy, v domácom prostredí zvíťazili v rámci 20. kola nad hráčmi Spartaka Myjava presvedčivo 5:1.

Skóre duelu otvoril v 6. min hosťujúci Štefan Pekár, na jeho zásah ešte do polčasovej prestávky odpovedali futbalisti Spartaka Ján Vlasko a Cléber Silva Nascimento. Po zmene strán pridali ďalšie presné zásahy „andelov“ Martin Mikovič a Erik Sabo, ktorý sa presadil dvakrát.

Trnave patrí štvrtá priečka v tabuľkovom poradí s 29 bodmi, Myjava získala rovnaký počet bodov a je zásluhou menej priaznivého skóre piata.

FC Spartak Trnava – Spartak Myjava 5:1 (2:1)
Góly: 66. a 90.+ E. Sabo, 26. Vlasko, 32. Cléber Silva Nascimento, 51. Mikovič – 6. Š. Pekár, ŽK: 52. Miloš Nikolič, 59. Cléber Silva Nascimento, 71. Čonka – 48. Kastelovič, 70. Duga, rozhodovali: Valášek – Ádám, Hrdlička
Trnava: Kelava – Martin Tóth, Miloš Nikolič, Bortel, Čonka – E. Sabo, Greššák, Cléber Silva Nascimento (79. Janečka), Sládek (62. Vojtuš) – Vlasko (70. Marek Hlinka), Mikovič
Myjava: Solnička – P. Jánošík, Kastelovič, Duga, E. Daniel – Ciprys (80. D. Švec), Černáček, Marček, Ľ. Kolár (63. Janco) – Š. Pekár, M. Kuzma (64. Peňaška)

Ružomberok otočil duel so Senicou

Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili nad hráčmi FK Senica 2:1. Hrdinom duelu bol striedajúci útočník „ruže“ Pavol Masaryk, ktorý počas záverečných desiatich minút hry strelil dva góly, čím otočil skóre z nepriaznivých 0:1 na 2:1 pre MFK.

Tesne pred Masarykovým prvým zásahom hlavný rozhodca vylúčil po udelení druhej žltej karty Seničana Filipa Hlohovského. Úvodný gól zápasu dosiahol v 49. min hosťujúci Jozef Dolný.

V tabuľke predposledný Ružomberok sa vzdialil od poslednej Banskej Bystrice a na svojom konte má 19 bodov. Senica si udržala tretie miesto, dosiaľ získala v prebiehajúcej sezóne 30 bodov.

MFK Ružomberok – FK Senica 2:1 (0:0)
Góly: 82. a 88. P. Masaryk – 49. Dolný, ŽK: 48. Zošák – 15. Majtán, 36. Hlohovský, 44. Kalabiška, 54. T. Kóňa, 75. Šulla, ČK: 81. Hlohovský (Senica) po druhej ŽK, rozhodovali: Chmura – Petríček, Mikulaj
Ružomberok: Senecký (18. Šavol) – Boszorád, J. Maslo, Rosa, Kružliak – Gerát, Martin Nagy – Zošák (73. L. Lupták), Almaský, Sapara – Lovás (58. P. Masaryk)
Senica: Šulla – Opiela, Pavlík, Pillár (20. T. Kóňa), Kalabiška – Hušek, D. Malý – Kosorin, Hlohovský, Dolný (75. S. Mráz) – Majtán

Trenčín proti Banskej Bystrici nezaváhal

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili nad hráčmi FK Dukla Banská Bystrica 2:0. Oba presné zásahy domáceho mužstva videli diváci už v prvom polčase, v 9. min sa presadil Jakub Holúbek, o 16 minút neskôr pridal druhý gól AS Nigérijčan Ibrahim Rabiu.

Banskobystričanom patrí posledné miesto v tabuľke Fortuna ligy, na svojom konte majú 16 bodov. Trenčania figurujú na opačnom póle poradia, so 40 bodmi sú druhí za Žilinou.

AS Trenčín – FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0)
Góly: 9. Holúbek, 25. Rabiu, ŽK: 72. Willwéber (B. Bystrica), rozhodovali: Leško – Benko, Špivak
Trenčín: Šemrinec – Rundič, Kleščík, Čögley, Madu Kingsley – Holúbek, Rabiu, Bero (58. Koolwijk), Lobotka – Jairo da Silva (67. Edmond), Van Kessel (82. Guba)
B. Bystrica: Boroš – Kupec (82. Marinkovič), P. Vajda, Had, M. Balko (46. De Vito), Savič – Faško, Willwéber, Snitka – Šovčík (73. Gálik), Polievka

Košice remizovali s Podbrezovou

Futbalisti ŽP Šport Podbrezová remizovali vo svojom úvodnom domácom stretnutí jarnej časti s hráčmi MFK Košice 1:1.

Skóre zápasu otvoril po štvrťhodine hry hosťujúci Erik Pačinda, domáce mužstvo dokázalo odpovedať ešte v prvom polčase – Dávid Škutka premenil pokutový kop. Po zmene strán už diváci na štadióne v Brezne nevideli presný zásah.

ŽP Šport Podbrezová – MFK Košice 1:1 (1:1) – hralo sa v Brezne
Góly: 45.+ Škutka (z pok. kopu) – 15. Pačinda, rozhodovali: Vlk – Vorel, Pozor
Podbrezová: P. Penksa – Harvilko (46. Nworah), Kupčík, Minčič, Greško – M. Pančík, Podio, Kochan (63. Hovančík), Gál-Andrezly (73. J. Pančík) – Vaščák, Škutka
Košice: Stijakovič – Ostojič, Huk, Bašista, Sekulič – Šinglár – Viazanko, Djordjevič (90.+ Korijkov), Pačinda, J. Novák – Haskič (74. F. Pavúk)