Do šestnásťfinále postúpila Plzeň aj Sparta Praha
Ďalšími novými tímami s miestenkou sa na základe výsledkov 23 zápasov tohto dňa stali Lazio Rím, UD Levante, KRC Genk, Anži Machačkala, Atlético Madrid, Fenerbahce Istanbul, Borussia Mönchengladbach, Newcastle United, Girondins Bordeuax, Dnipro Dnepropetrovsk a SSC Neapol. Plzni aj Sparte stačili remízy 1:1.
Zatiaľ čo niekdajší kapitán reprezentácie SR Marek Hamšík nadobudol v drese Neapola istotu prieniku do vyraďovacej časti až v závere duelu v Štokholme proti miestnemu AIK (2:1 pre hostí) vďaka presného zásahu Edinsona Cavaniho z pokutového kopu, jeho nástupca s páskou na rukáve v národnom A-tíme Martin Škrtel s defenzívou Liverpoolu neodolal v koncovke na Anfield Road náporu Young Boys Bern. „The Reds“ napokon inkasovali gól na 2:2, ktorý znamenal stop oslavám. Fenerbahce Istanbul aj s Miroslavom Stochom na trávniku triumfovalo na pôde Olympique Marseille 1:0 a bude víťazom C-skupiny.
Európska futbalová únia (UEFA) už v stredu rozhodla o odklade stretnutia Kirjat Šmona – Athletic Bilbao v I-skupine pre napätú situáciu v Izraeli. Náhradný termín určia do konca týždňa.
A-skupina:
Anži Machačkala (Rus.) – Udinese Calcio (Tal.) 2:0 (0:0)
Góly: 72. Ch. Samba, 75. Eto´o, ČK: 80. Willians (Udinese), rozhodoval: Gumienny (Belg.)
FC Liverpool (Angl.) – Young Boys Bern (Švaj.) 2:2 (1:0)
Góly: 33. Shelvey, 72. J. Cole – 52. R. Bobadilla, 88. Zverotič, rozhodoval: Yefet (Izr.)
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas.
Tabuľka A-skupiny: | |||||||
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Anži Machačkala | 5 | 3 | 1 | 1 | 6:2 | 10 |
2. | Liverpool | 5 | 2 | 1 | 2 | 10:9 | 7 |
3. | Young Boys Bern | 5 | 2 | 1 | 2 | 11:12 | 7 |
4. | Udinese | 5 | 1 | 1 | 3 | 7:11 | 4 |
B-skupina:
Atlético Madrid (Šp.) – Hapoel Tel Aviv (Izr.) 1:0 (1:0)
Gól: 7. Raúl García, rozhodoval: Hansson (Švéd.)
Académica Coimbra (Portug.) – Viktoria Plzeň (ČR) 1:1 (0:0)
Góly: 88. Edinho (z pok. kopu) – 57. P. Horváth (z pok. kopu), rozhodoval: Borski (Poľ.)
Matúš Kozáčik, Marián Čišovský a Marek Bakoš odohrali celý zápas, Michal Ďuriš (všetci Plzeň) hral do 84. min
Tabuľka B-skupiny: | |||||||
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Atlético Madrid | 5 | 4 | 0 | 1 | 7:3 | 12 |
2. | Plzeň | 5 | 3 | 1 | 1 | 10:4 | 10 |
3. | Coimbra | 5 | 1 | 2 | 2 | 6:7 | 5 |
4. | Hapoel Tel Aviv | 5 | 0 | 1 | 4 | 2:11 | 1 |
C-skupina:
Borussia Mönchengladbach (Nem.) – AEL Limassol (Cyp.) 2:0 (0:0)
Góly: 79. a 90. De Camargo, ČK: 75. Bebé (AEL), rozhodoval: Madden (Škót.)
Olympique Marseille (Fr.) – Fenerbahce Istanbul (Tur.) 0:1 (0:1)
Gól: 40. Bekir Irtegün, rozhodoval: Atkinson (Angl.)
Miroslav Stoch (Fenerbahce) nastúpil v 85. min.
Tabuľka C-skupiny: | |||||||
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Fenerbahce | 5 | 4 | 1 | 0 | 10:4 | 13 |
2. | Mönchengladbach | 5 | 2 | 2 | 1 | 8:6 | 8 |
3. | Marseille | 5 | 1 | 2 | 2 | 9:8 | 5 |
4. | AEL Limassol | 5 | 0 | 1 | 4 | 1:10 | 1 |
D-skupina:
Newcastle United (Angl.) – CS Marítimo (Portug.) 1:1 (1:0)
Góly: 23. Marveaux – 79. Fidelis, rozhodoval: Makkelie (Hol.)
Club Bruggy (Belg.) – Girondins Bordeaux (Fr.) 1:2 (0:2)
Góly: 86. Lestienne – 3. a 40. Jussie, rozhodoval: Meyer (Nem.)
Tabuľka D-skupiny: | |||||||
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Bordeaux | 5 | 3 | 1 | 1 | 8:5 | 10 |
2. | Newcastle | 5 | 2 | 3 | 0 | 7:3 | 9 |
3. | Club Bruggy | 5 | 1 | 1 | 3 | 5:9 | 4 |
4. | CS Marítimo | 5 | 0 | 3 | 2 | 2:5 | 3 |
E-skupina:
Steaua Bukurešť (Rum.) – VfB Stuttgart (Nem.) 1:5 (0:4)
Góly: 83. Costea – 31. a 55. Okazaki, 5. Tasci, 18. Harnik, 23. Sakai, rozhodoval: Kukulakis (Gréc.)
FK Molde (Nór.) – FC Kodaň (Dán.) 1:2 (0:1)
Góly: 61. Chima Chukwu – 21. César Santin (z pok. kopu), 75. Gislason, rozhodoval: Oliver (Angl.)
Tabuľka E-skupiny: | |||||||
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Steaua Bukurešť | 5 | 3 | 1 | 1 | 8:8 | 10 |
2. | VfB Stuttgart | 5 | 2 | 2 | 1 | 9:5 | 8 |
3. | FC Kodaň | 5 | 2 | 1 | 2 | 4:5 | 7 |
4. | FK Molde | 5 | 1 | 0 | 4 | 5:8 | 3 |
F-skupina:
PSV Eindhoven (Hol.) – Dnipro Dnepropetrovsk (Ukr.) 1:2 (1:1)
Góly: 18. Wijnaldum – 24. Selezňov, 74. Konopľanka, ČK: 84. Kankava (Dnipro), rozhodoval: Carlos Gómez (Šp.)
AIK Štokholm (Švéd.) – SSC Neapol (Tal.) 1:2 (1:1)
Góly: 35. H. Danielsson – 20. Džemaili, 90.+ Cavani (z pok. kopu), ČK: 85. Aronica (Neapol), rozhodoval: Hategan (Rum.)
Marek Hamšík (Neapol) nastúpil v 73. min.
Tabuľka F-skupiny: | |||||||
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Dnepropetrovsk | 5 | 4 | 0 | 1 | 12:8 | 12 |
2. | SSC Neapol | 5 | 3 | 0 | 2 | 11:9 | 9 |
3. | PSV Eindhoven | 5 | 1 | 1 | 3 | 5:6 | 4 |
4. | AIK Štokholm | 5 | 1 | 1 | 3 | 5:10 | 4 |
G-skupina:
FC Videoton Fehérvár (Maď.) – KRC Genk (Belg.) 0:1 (0:1)
Gól: 19. Barda, rozhodoval: Liany (Izr.)
Tomáš Tujvel (Videoton) sedel na lavičke náhradníkov.
FC Bazilej (Švaj.) – Sporting Lisabon (Portug.) 3:0 (1:0)
Góly: 23. Schär, 66. Stocker, 71. D. Degen, ČK: 58. Cabral (Bazilej), rozhodoval: Valeri (Tal.)
Tabuľka G-skupiny: | |||||||
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | KRC Genk | 5 | 3 | 2 | 0 | 9:4 | 11 |
2. | FC Bazilej | 5 | 2 | 2 | 1 | 7:4 | 8 |
3. | Videoton | 5 | 2 | 0 | 3 | 5:6 | 6 |
4. | Sp. Lisabon | 5 | 0 | 2 | 3 | 2:9 | 2 |
H-skupina:
Rubin Kazaň (Rus.) – Inter Miláno (Tal.) 3:0 (1:0)
Góly: 86. a 90.+ S. Rondón, 2. Gökdeniz Karadeniz, rozhodoval: Skjerven (Nór.)
Neftči Baku (Azer.) – Partizan Belehrad (Srb.) 1:1 (1:0)
Góly: 10. Flavinho – 67. Mitrovič, ČK: 77. Mitrovič (Partizan), rozhodoval: Evans (Wal.)
Tabuľka H-skupiny: | |||||||
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Rubin Kazaň | 5 | 4 | 1 | 0 | 9:2 | 13 |
2. | Inter Miláno | 5 | 3 | 1 | 1 | 9:7 | 10 |
3. | Neftči Baku | 5 | 0 | 2 | 3 | 2:6 | 2 |
4. | Partizan Belehrad | 5 | 0 | 2 | 3 | 2:7 | 2 |
I-skupina:
Sparta Praha (ČR) – Olympique Lyon (Fr.) 1:1 (0:0)
Góly: 53. Hušbauer – 46. Benzia, rozhodoval: Kakos (Gréc.)
Peter Grajciar (Sparta) nefiguroval v zápise o stretnutí.
Zápas Hapoel Ironi Kirjat Šmona (Izr.) – Athletic Bilbao (Šp.) z bezpečnostných dôvodov odložili, náhradný termín určia do konca týždňa.
Tabuľka I-skupiny: | |||||||
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Lyon | 5 | 4 | 1 | 0 | 12:8 | 13 |
2. | Sparta Praha | 5 | 2 | 2 | 1 | 9:6 | 8 |
3. | Kirjat Šmona | 4 | 0 | 2 | 2 | 6:9 | 2 |
4. | Athletic Bilbao | 4 | 0 | 1 | 3 | 5:9 | 1 |
J-skupina:
Panathinaikos Atény (Gréc.) – NK Maribor (Slovin.) 1:0 (0:0)
Gól: 67. Vitolo (z pok. kopu), ČK: 45. Mejač (Maribor), rozhodoval: Duhamel (Fr.)
Lazio Rím (Tal.) – Tottenham Hotspur (Angl.) 0:0
Rozhodoval: Teixeira (Šp.)
Tabuľka J-skupiny: | |||||||
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Lazio Rím | 5 | 2 | 3 | 0 | 5:1 | 9 |
2. | Tottenham | 5 | 1 | 4 | 0 | 5:3 | 7 |
3. | Panathinaikos | 5 | 1 | 2 | 2 | 3:8 | 5 |
4. | NK Maribor | 5 | 1 | 1 | 3 | 5:6 | 4 |
K-skupina:
Rosenborg Trondheim (Nór.) – SK Rapid Viedeň (Rak.) 3:2 (1:0)
Góly: 28. Chibuike, 76. Elyounoussi, 79. Prica – 53. Schrammel, 67. T. Boyd, rozhodoval: Mažeika (Lit.)
Ján Novota odchytal celý zápas, Boris Prokopič (obaja Rapid) nefiguroval v zápise o stretnutí
Metalist Charkov (Ukr.) – Bayer Leverkusen (Nem.) 2:0 (0:0)
Góly: 46. Cristaldo, 85. Xavier, rozhodoval: Balaj (Rum.)
Tabuľka K-skupiny: | |||||||
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Metalist Charkov | 5 | 4 | 1 | 0 | 9:2 | 13 |
2. | Bayer Leverkusen | 5 | 3 | 1 | 1 | 8:2 | 10 |
3. | Trondheim | 5 | 2 | 0 | 3 | 7:9 | 6 |
4. | Rapid Viedeň | 5 | 0 | 0 | 5 | 3:14 | 0 |
L-skupina:
IF Helsingborg (Švéd.) – UD Levante (Šp.) 1:3 (0:2)
Góly: 89. Sörum – 8. Ángel Luis Rodríguez Díaz, 37. P. Diop, 81. Iborra, rozhodoval: Kelly (Ír.)
Hannover 96 (Nem.) – FC Twente (Hol.) 0:0
ČK: 84. Bengtsson (Twente), rozhodoval: Kulbakov (Biel.)
Tabuľka L-skupiny: | |||||||
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Hannover |
5
| 3 | 2 | 0 | 9:6 | 11
2. | UD Levante | 5 | 3 | 1 | 1 | 8:3 | 10 |
3. | FC Twente | 5 | 0 | 4 | 1 | 4:7 | 4 |
4. | Helsingborg | 5 | 0 | 1 | 4 | 6:11 | 1 |