Inter vykročil za obhajobou triumfu remízou, Barcelona nadelila

Pravda.sk, TASR, SITA | 14.09.2010 22:46, aktualizované:
Inter Lucio Milito Foto:
Lucio (vľavo) s Diegom Militom.
Futbalisti Interu Miláno remizovali v zápase úvodného kola nového ročníka Ligy majstrov v A-skupine na ihrisku Twente Enschede 2:2 a za obhajobou celkového triumfu vykročili ziskom jedného bodu. Rovnaký výsledok sa zrodil aj v ďalšom dueli tejto skupiny medzi Tottenhamom a Werderom Brémy. V C-skupine Manchester United takisto len remizoval s Glasgow Rangers na svojom štadióne 0:0, Barcelona v D-skupine deklasovala Panathinaikos 5:1.

Do hry nezasiahol ani jeden zo slovenských futbalistov. Glasgow Rangers, na ktorého striedačke sa nedočkal príležitosti stredopoliar Vladimír Weiss mladší, sa predstavil na ihrisku Manchestru United v zápase C-skupiny s prívlastkom „Bitka o Britániu“. Hoci boli domáci aktívnejším tímom a mali častejšie loptu na kopačkách, v prvom dejstve gól nepadol. „Red Devils“ v druhom polčase vystupňovali tlak, no ani napriek enormnej snahe sa gólu nedočkali. V druhom zápase „Céčka“ si Valencia odniesla tri body z ihriska Bursasporu, kde zvíťazila presvedčivo 4:0 gólmi rozdelenými rovnomerne do oboch polčasov.

Gólová oslava hráčov Valencie. Foto: SITA, AP
Valencia futbal Gólová oslava hráčov Valencie.

Reprezentačný útočník Erik Jendrišek sa nedostal do základnej zostavy Schalke 04, ktoré sa predstavilo na pôde Olympiqueu Lyon. Hostia prehrávali od 21. minúty po góle Michela Bastosa, v 38. minúte navyše uvidel červenú kartu obranca Benedikt Höwedes. Hosťom sa v druhom polčase nepodarilo vyrovnať a pripísali si tak prehru 0:1, pričom Jendrišek presedel zápas iba na lavičke náhradníkov. V stretnutí zostávajúcich dvoch tímov B-skupiny sa zrodilo víťazstvo Benficy Lisabon nad Hapoelom Tel Aviv 1:0.

Marko Marin sa teší z gólu Werderu Brémy. Foto: SITA, AP
Werder Brémy Marin Marko Marin sa teší z gólu Werderu Brémy.

Premiérový gól nového ročníka lukratívnej súťaže strelil po dvanástich minútach hry Petri Pasanen z Werderu Brémy, nanešťastie pre neho však v súboji s Tottenhamom Hotspur zaťažil konto vlastného brankára. O šesť minút neskôr už „kohúti“ viedli dvojgólovým rozdielom, keď sa trafil Peter Crouch. Domáci však do polčasu znížili a po zmene strán sa dočkali aj vyrovnania zásluhou Marka Marina na konečných 2:2. V druhom zápase A-skupiny otvoril skóre duelu medzi Twente Enschede a Interom Miláno v 14. minúte hosťujúci Wesley Sneijder. Domácim sa zakrátko podarilo vyrovnať zásluhou Thea Jansena a po polhodine hry vďaka vlastencu Diega Milita dokonca otočili skóre vo svoj prospech. Štyri minúty pred koncom prvej 45-minútovky vyrovnal Samuel Eto'o na polčasových 2:2. V druhom dejstve už gól nepadol a úradujúci šampión Ligy majstrov tak vykročil za obhajobou titulu nepresvedčivou remízou.

Lionel Messi. Foto: SITA, AP
Barcelona Messi Lionel Messi.

Mierny šok zažila v D-skupine Barcelona, ktorá od 20. minúty musela doťahovať jednogólové manko v zápase s Panathinaikosom Atény. Na gól Sidneyho Govoua však do prestávky odpovedali domáci dvoma gólmi Lionela Messiho a jeden presný zásah pridal David Villa. Po zmene strán zveľadili konečné víťazstvo „Blaugranas“ v pomere 5:1 striedajúci Pedro a Dani Alves. V súboji FC Kodaň s Rubinom Kazaň zariadil najtesnejšie víťazstvo domácich tri minúty pred koncom Dame N'Doye.