Bayern dúfa v zhovievavosť UEFA k Ribérymu

SITA | 23.04.2010 09:19
Bayern Ribéry Foto: ,
Franck Ribéry.
Na zhovievavosť disciplinárnej komisie Európskej futbalovej únie pri posudzovaní červenej karty Francka Ribéryho sa spoliehajú predstavitelia nemeckého semifinalistu Ligy majstrov Bayernu Mníchov.

V stredajšom prvom zápase s Olympique Lyon vylúčil taliansky rozhodca Roberto Rosetti francúzskeho stredopoliara v 37. min bez predchádzajúceho napomínania za nešetrný zákrok na Lisandra Lópeza. Divákom v hľadisku Allianz Areny aj klubovým funkcionárom sa zdal byť trest príliš prísny.

Ribéry si rovnako ako obranca Olympique Jérémy Toulalan, ktorý sa porúčal pod sprchy po druhej žltej, v odvete nezahrá, ale v stávke je teraz jeho účasť v prípadnom finále. Rozhodnutie nepadne skôr ako budúcu stredu, keď zasadne disciplinárna komisia. Semifinálová odveta na Stade de Gerland je na programe deň predtým. „Nemyslím si, že by sa za niečo podobné malo vylučovať. Bol to faul spredu, nie zozadu alebo zo strany. Dalo by sa diskutovať o tom, či vôbec mal vidieť nejakú kartu. Ak áno, potom rozhodne žltú,“ začal diplomatickú bitku prezident Bayernu Uli Hoeness.

Šéf exekutívy nemeckého veľkoklubu Karl-Heinz Rummenigge mal pre Rosettiho verdikt viac pochopenia. „Franckovo vylúčenie bolo určite kruté. Myslím si, že zbytočne kruté, ale nezostáva nám nič iné, ako ho akceptovať. Niet dôvodu kritizovať rozhodcu. Takto to posúdil, na tom nič nezmeníme. Nebol to pre neho ľahký zápas, sprevádzalo ho veľa emócií,“ konštatoval Rummenigge a dodal: „Dúfam, že UEFA uzná, že to bolo veľmi prísne, a Franck bude môcť hrať, ak postúpime do finále.“

Dvadsaťsedemročného Francúza Ribéryho čaká ďalší náročný týždeň. V uplynulých dňoch sa jeho meno skloňovalo v súvislosti so sexuálnou aférou, teraz bude s napätím čakať na výrok UEFA.