Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Futbalistov preverí Škótsko alebo Bosna. Weiss chcel lepších

Slovenská futbalová reprezentácia, ktorá už ukončila tohtoročnú časť kvalifikácie ME 2012 žilinskou remízou 1:1 s Írskom, odohrá v tomto roku ešte jedno medzištátne prípravné stretnutie.

19.10.2010 13:48
Vladimír Weiss st. Foto:
Vladimír Weiss st.
debata (2)

Súperom výberu trénera Vladimíra Weissa st. pre zápas, ktorý sa uskutoční v asociačnom termíne 17. novembra 2010, bude Škótsko alebo Bosna a Hercegovina.

„Medzištátne stretnutia sa vybavujú s polročným až ročným predstihom. Po majstrovstvách sveta som dal na zväz požiadavku, aby sa pokúsil zorganizovať súboj s Francúzskom, Španielskom alebo Anglickom, lebo som chcel hrať proti silnému súperovi. Všetky spomenuté krajiny už na 17. novembra mali dohodnutých súperov. Preto rokujeme teraz so Škótmi a Bosnou, čiže krajinami, ešte nemajú na asociačný termín definitívne potvrdených súperov,“ informoval kormidelník slovenského A-mužstva Vladimír Weiss st. „Ak sa dohodneme so Škótmi, budeme hrať pravdepodobne na ihrisku súpera. Ak nastúpime proti Bosne a Hercegovine, mali by sme hrať v domácom prostredí. Chcel by som, aby sme toto stretnutie odohrali v Trnave.“

Podľa trénera Weissa malo Slovensku ponuky na odohratie prípravných zápasov aj z Ománu a Saudskej Arábie, ale po zvážení všetkých okolností ich Slovenský futbalový zväz (SFZ) neprijal.

2 debata chyba