Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Kvalitný výsledok na ihrisku silného súpera. Dvadsaťjednotka si vezie výhru zo severu Európy

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov vyhrali v pondelňajšom prípravnom zápase vo Vejle nad dánskymi rovesníkmi 2:0.

11.09.2023 21:03
SR Trnava šport futbal 21 príprava Maďarsko... Foto: ,
V drese SR U21 nastúpil aj Adrián Kaprálik.

Hostia rozhodli o svojom triumfe v závere gólmi Mária Sauera a striedajúceho Dominika Javorčeka.

Domáci síce mali hernú prevahu i viac streleckých príležitostí, Slovákov však viacerými výbornými zákrokmi podržal brankár Ľubomír Belko. Hostia hrozili najmä z brejkov, v 68. minúte Roman Čerepkai sám zoči-voči dánskemu brankárovi neuspel a o 11 minút neskôr po ďalšom rýchlom protiútoku namieril z prvej tesne mimo Tomáš Rigo.

Ďalšia kontra už Slovákom vyšla, v 80. minúte Rigo prihral M. Sauerovi a ten zvnútra šestnástky zacielil presne k žrdi – 0:1. Výhru hostí spečatil v závere Javorček, ktorého našiel pred bránou Adrián Kaprálik.

Zverenci trénera Jaroslava Kentoša tak uspeli až v druhom z dvojice septembrových prípravných duelov. Minulý týždeň vo štvrtok podľahli v Uherskom Hradišti domácemu Česku 0:2. Najbližší prípravný zápas odohrajú 12. októbra, keď v Košiciach privítajú poľskú „dvadsaťjednotku“.

Prípravný zápas hráčov do 21 rokov

Dánsko – SLOVENSKO 0:2 (0:0)
Góly: 80. M. Sauer, 86. Javorček. Rozhodovali: Amland – Ytterland, Lökkenberg (Všetci Nór.), ŽK: E. J. Kristensen – Šikula.
Dánsko: Jungdal – E. J. Kristensen (47. Gaael), T. Kristensen, Provstgaard Nielsen, Dorgu – Kjaergaard, Clem (47. Chukwuami), Fraulo – Kjelder Rasmussen (63. Böving), Faghir (75. Bech), Kvistgaarden (75. Adelgaard)
Slovensko: Belko – Kopásek, Leitner (63. Gomola), Kóša, Šikula – M. Sauer, Hollý (69. Rigo), Szolgai (63. Gajdoš) – Marcelli (75. Javorček), Olejník, Tučný (75. Kaprálik)