Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Návrat do Feyenoordu? Som realista. Vďaka Hamšíkovi svet vie, kde je Slovensko

Vraciate sa teraz do Feyenoordu?

Mám tam ešte zmluvu na rok, Boavista zasa k dispozícii opciu. Môže ju uplatniť do konca júna.

Radi by ste v Porte zostali?

Nerozmýšľal som nad tým. Poďakoval som sa každému za tých desať mesiacov a rozlúčil sa. O ďalšej spolupráci nepadlo slovo. Uvidíme.

Feyenoord sa stal holandským majstrom aj s Dávidom Hanckom. Chcete ešte zabojovať o šancu v prvom tíme?

Rád by som, ale musím byť realista. Úprimne si myslím, že sa to nestane. Útočníci mali výbornú sezónu. Dávali veľa gólov, získali titul, postúpili do Ligy majstrov.

Som mladý, potrebujem hrávať každý víkend a nie sledovať zápasy hoci aj najlepšej súťaže sveta z lavičky. Samozrejme, rád by som sa vrátil. Ide o moju kariéru, a tak aj budem premýšľať v týchto dňoch.

Dávid Hancko Čítajte viac Hancko: Liga majstrov? Ako chlapec som bojoval s rodičmi, aby som ju mohol pozerať

Sledovali ste jazdu Feyenoordu za titulom?

Iste, videl som každý zápas. Držal som palce klubu, aj Hancimu. Veľa sme si písali a bavili sa o Feyenoorde. Vlastne už aj predtým, ako mal prísť zo Sparty. Teším sa z neho. Hrali skvelý futbal a darilo sa im. Skončilo sa to logickým vyústením – zaslúženým titulom.

Vraveli ste, že sa tešíte na reprezentačný zraz. Bude po vydarenom závere ročníka o to väčšia motivácia sa gólovo presadiť aj v najcennejšom dre­se?

Samozrejme, to by bolo ideálne. Najdôležitejšie však sú výhry a šesť bodov v boji o majstrovstvá o Európy. Budem sa tešiť rovnako – či dám gól ja alebo niekto zo spoluhráčov.

Zaknihovať dve výhry na Islande a v Lichtenštajnsku nebude jednoduché, ale je pozitívne, že myslíte na víťazstvá…

Súhlasím, že to nebude jednoduché, ale musíme sa pozerať na seba. Ak chceme postúpiť na ME, je treba zbierať body čo najviac. Určite nás tréneri výborne pripravia na súperov a my proti nim ukážeme kvalitu.

Richard Hamšík, Marek Hamšík Čítajte viac Hamšík by hral v Slovane aj zadarmo, k dohode bol blízko. Vieme, čo bude legenda robiť

Na zraze sa objaví aj Marek Hamšík, ktorý oznámil ukončenie hráčskej kariéry. Čo na to hovoríte?

Je to koniec veľkej legendy, krásnej éry, skvelého hráča a úžasného človeka. Bavil ľudí na celom svete tým, ako hral futbal. Môžeme byť šťastní, že je Slovák a my sme s ním mali možnosť s ním zdieľať šatňu, počúvať jeho rady, rozprávať sa s ním medzi štyrmi očami.

Je to veľký vzor pre celú krajinu. Vďaka nemu svet vie, kde je Slovensko. Patrí sa mu poďakovať, vážiť si a nezabudnúť, čo všetko odviedol pre národný tím i náš futbal.

Je veľkou výzvou nahradiť ho?

To sa nedá. Musíme sa s tým popasovať. Znova je to o tom tíme. Ak hrá dobre, vyletia individuality. Máme dobrý Marekov príklad, teraz je to na nás, aby sme na sebe tvrdo pracovali. A možno sa raz stali takými veľkými legendami ako je on.

Legendárne hlášky Zlatana Ibrahimoviča Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Unikátne nastavenie, mix zdravého a prehnaného...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská futbalová reprezentácia #Feyenoord Rotterdam #Róbert Boženík