Skóre otvorili po krásnom góle, potom sa museli skloniť. Mladíci podľahli Ekvádoru, o postup zabojujú s USA

Slovenskí futbalisti do 20 rokov neuspeli vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta v Argentíne.

24.05.2023 00:50
Slovensko - Ekvádor. Foto:
Momentka zo zápasu Slovensko - Ekvádor.

Po minulotýždňovom triumfe 4:0 nad Fidži prehral v utorkovom zápase s Ekvádorom 1:2 a v B-skupine ich čaká tuhý boj o play off svetového šampionátu.

Do zápasu vstúpili lepšie Slováci, ale dve nádejné príležitosti nepremenili ani na strelecký pokus medzi tri žrde. Prvý preto prišiel na opačnej strane, brankár Adam Hrdina ho vyriešil.

Tlak Ekvádoru sa stupňoval, ale paradoxne, ukončil ho gól Mátého Szolgaia. Talent DAC Dunajská Streda, ktorý hosťoval v Šamoríne, exportnou strelou z takmer 30 metrov otvoril skóre.

Juhoameričanov gól nezaskočil a pokračovali vo využívaní veľkých dier medzi stredovou a defenzívnou líniou Slovenska.

Nakoniec prišiel aj trest. Pár sekúnd pred koncom prvého polčasu vyrovnal na 1:1 kapitán Ekvádoru Justin Cuero.

Aj v druhom polčase boli Ekvádorčania lepším tímom. Dvakrát zazvonili na Hrdinovo brvno – Oscarovi Zambranovi sa to dokonca podarilo z vlastnej polovice – až nakoniec nádherným gólom otočil skóre José Sosa.

Vysoké napádanie súpera nedovolilo Slovákom vypracovať si priveľa šancí na vyrovnanie, a tak sa Ekvádor teší z dôležitých troch bodov.

Nič na tom nezmenila ani ruka v pokutovom území Ekvádoru, hlavný arbiter spoločne s kolegami pri systéme VAR penaltu nenariadili a neujala sa ani superšanca Mária Sauera, ktorý nedal gól z päťky.

Zverenci Alberta Rusnáka ml. uzavrú skupinovú fázu v piatok o 20.00. V súboji proti bezchybným Spojeným štátom americkým. Tie po triumfe nad Ekvádorom 1:0 zdolali včera Fidži 3:0.

Oslavy titulu ŠK Slovan Bratislava 2022/2023 Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Slovanisti oslavujú svoj piaty titul v rade....

Viac na túto tému: #MS 2023 do 20 rokov