Slovenský hrdina letel 20 hodín, chce skončiť v Slovane. V Trnave nás ľudia vypískali, v Bratislave tlieskali v stoji

Potiahol loptu k osi ihriska. Nikto proti nemu nevystúpil, a tak si pozíciu ešte vylepšil. Strelil víťazný gól slovenského tímu v nedeľňajšom súboji proti Bosne a Hercegovine (2:0).

27.03.2023 07:20
slovensko, bosna Foto: ,
Radosť Slovákov po góle Róberta Maka.
debata (7)

Róbert Mak oživil hru už vo štvrtkovom nezvládnutom súboji s Luxemburskom (0:0) ako striedajúci hráč. Proti kvalitnejšiemu súperovi ho poslal tréner Francesco Calzona na trávnik od začiatku a rodák z Bratislavy sa mu odvďačil pätnástym reprezentačným gólom v kariére.

"S Luxemburskom by sme mali vyhrať. Nebol to dobrý výkon. Mali sme šancu to napraviť proti Bosne a podarilo sa,“ povedal po zápase slovenským médiám krídelník austrálskeho FC Sydney.

Čo rozhodlo o vašom triumfe nad Bosnou a Hercegovinou?

Prvý polčas bol o niečom inom ako proti Luxemburčanom. Bosniaci nevedeli, čo majú robiť. Vynikajúco sme napádali, boli sme silní s loptou a behali aj bez nej.

Z toho sme dali dva góly donútili súpera zmeniť systém. V druhom dejstve sme sa s tým nevedeli tak dobre vyrovnať, ale Bosna nemala veľa vyložených príležitostí. My sme mohli premeniť tie naše dve. Hra v prvom polčase bola taká, akú by sme si predstavovali.

Média i experti. Ohlasy na zápas Slovensko - Bosna Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Sportsport.ba (Bosna): Prvý polčas sme na...

Podcenili vás Bosniaci?

Chystali sme sa na nich. Hrali systém 3–5–2, ale len odkopávali lopty. Naša príprava bola výborná, z toho sme dali dva góly, prišla pohoda a víťazstvo.

V trinástej minúte ste otvorili skóre. Prekvapilo vás, koľko ste od súpera dostali priestoru?

Áno. Videl som, že je tam voľný priestor. Dal som loptu Stanovi Lobotkovi, ten mi ju vrátil, posunul som si ju k šestnástke a padlo to tam. Veľmi sa teším.

Po dlhšej dobe ste sa vrátili do reprezentácie. Potešilo, že aj gólovo?

Samozrejme. Ak dáte gól za národný tím, je to česť. Nebol som tu dlhšie, ale tréner mi zavolal, že ma chce povolať.

Nikdy som nepovedal, že by som nechcel hrať za reprezentáciu. Som rád, ale čaká ma dlhá cesta domov. (úsmev)

Pomohol váš presný zásah trochu upokojiť celé mužstvo?

Keď vyhrávate, je to jednoduchšie. Rozviažu sa vám nohy, ale od začiatku sme boli živší. Vyhrávali sme zaslúžene. Musíme sa od prvého polčasu odraziť a predvádzať takéto výkony častejšie.

Druhý gól Lukáša Haraslína prišiel v závere prvého polčasu. Bolo dôležité, že ste skórovali tesne pred prestávkou?

Áno, gól do šatne na 2:0 vás upokojí. Tomáš Suslov mohol v druhom polčase skórovať do prázdnej bránky a definitívne to zlomiť na 3:0, ale nepodarilo sa. Obrana hrala výborne, nespomínam si na vyloženú šancu.