Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Lobotka: Ani Guardiola by s nami nespravil zázraky na počkanie. Calzona potrebuje čas, ale na Slovensku ho tréneri nemajú

Prekvapili vás Luxemburčania?

Mňa nie. Hovoril som to aj predtým. Možno si niektorí povedia, že tam majú robotníkov, ktorí chodia do práce.

Majú dobrých hráčov, sú dlho pokope, vedia o sebe. Dostanú do problémov aj ostatné tímy z našej skupiny. Treba s nimi počítať.

Je ťažké hrať po náročnom programe v klube v reprezentácii?

Tých zápasov je veľa. Vždy sa však teším na reprezentáciu a chalanov. Do každého zápasu idem s tým, že si ho chcem užiť. Bez ohľadu na to či príde tritisíc ľudí alebo desať, chcem národnému tímu pomôcť.

10. Slovensko vs. Luxembursko Čítajte viac Piskot z trnavských tribún, Luxemburčania sa bavili. Bezzubí Slováci opäť sklamali

Radi by sme divákov prilákali späť. Na druhej strane je to náročné, keď nezvládame také zápasy. Na Slovensku tréneri všeobecne nemajú čas.

Aj keby prišiel Guardiola, za štyri zrazy s nami nespraví zázraky. Musíme to akceptovať. Bohužiaľ, musíme ísť ďalej a učiť sa nový systém.

Na tribúnach bolo vyše tritisíc divákov. Zaregistrovali ste piskot po záverečnom hvizde?

Som zvyknutý… Chápem ich. Chcú, aby sme vyhrali. Na druhej strane, nemôžu čakať, že sa chlapci nový systém naučia hneď. Každý hrá v klube inak.

Času nemáme veľa, ale snažíme sa. Pre nás, čo hrávame v Taliansku, je to jednoduchšie. Nezostáva nič iné, iba byť trpezlivý a naučiť sa to. Pravda, tréneri na Slovensku nedostávajú príliš veľa času.

© Autorské práva vyhradené

6 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská futbalová reprezentácia #Stanislav Lobotka #Francesco Calzona