Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vrba pre český web chválil slovenský futbal. Rokoval o poste reprezentačného trénera

Český futbalový tréner Pavel Vrba by si po dlhých pätnástich rokoch vedel predstaviť návrat na Slovensko.

17.01.2023 19:56
Pavel Vrba Foto:
Pavel Vrba.
debata

Aktuálne 59-ročný odborník pôsobil v rokoch 2004 až 2008 v Púchove a Žiline, bol tiež asistentom Jána Kociana pri slovenskej reprezentácii. V minulosti bol rodák z Přerova údajne blízko k tomu, aby sa stal hlavným koučom národného tímu SR a lákalo by ho to aj teraz.

„Nejaké diskusie boli, ale dopadlo to tak, ako to dopadlo,“ cituje web sport.cz Vrbu, ktorý aktuálne trénuje českého ligistu zo Zlína.

Aleksandar Čavrič Čítajte aj Slavia či Plzeň, robte to ako Slovan! Český kouč chváli Kmotríka i Weissa

„Mám na Slovensku stále dobré vzťahy. Keď potrebujem informácie o hráčoch, tak som tam stále ľudia, ktorí mi ich dokážu poskytnúť,“ prezradil Vrba počas herného sústredenia na Malte.

Na margo možné návratu na Slovensko doplnil: "Nikto ma zatiaľ neoslovil. Určite sú kluby, ktoré by ma zaujímali. Viem, že ambície niektorých sú vysoké a ako poznám pár majiteľov, tak sa určite budú chcieť posúvať ďalej.

Myslím si, že slovenský futbal urobil za posledných päť rokov obrovský skok.

Milan Škriniar Čítajte aj Škriniar v balíku. Katarský boháč dúfa, že Slováka zlanári na luxusný bonus

Na Slovensku sú určite niektoré veľmi zaujímavé kluby, ktoré majú veľké ambície a chcú pravidelne hrávať v pohárovej Európe. To je pre mňa určite zaujímavé. Pokiaľ taký klub je, tak prečo nie."

Podľa sport.cz sú vo vedení Slovenského futbalového zväzu (SFZ) ľudia, ktorí by pre Vrbu dokázali zdvihnúť ruku v prípade, ak by bol v hre o post tréner seniorskej reprezentácie.

"Dokážem si také pôsobenie predstaviť. Samozrejme, prečo nie? V minulosti už prebiehalo aj rokovanie a bol som v kontakte s viacerými ľuďmi.

Slovenská reprezentácia má vysoké ambície. Chce pravidelne postupovať na MS aj ME, kde by sa chcela ukázať, takže ma to určite láka," poznamenal Vrba a dodal:

„Je to otázka možností. Prečo by som sa mal brániť budúcim rokovaniam alebo aby sme sa vrátili tam, kde sme začali pred niekoľkými rokmi?“

Najdrahší hráči v európskych futbalových ligách Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Toto sú najdrahší hráči vo vybraných európskych...
debata chyba
Viac na túto tému: #Pavel Vrba