Zvládli sme to super. Dva góly potešili, ale je to moja robota

Najskôr vybojoval penaltu a potom dvakrát ukázal výborné individuálne schopnosti i presnú mušku. Hrdinom slovenskej reprezentácie v piatkovom prvom barážovom súboji o ME 2023 proti Ukrajine (3:2) bol David Strelec.

23.09.2022 20:42
SR Žilina šport futbal ME21 kval. baráž 1.... Foto: ,
Proti Ukrajine sa dvakrát strelecky presadil útočník Dávid Strelec.
debata (4)

Futbalista talianskej Spezie sa do zápasového rytmu vrátil po zranení a vo veľkom štýle. Spoločne s ďalším členom seniorskej reprezentácie Tomášom Suslovom boli lídrami tímu.

„Cítili sme od trénera zodpovednosť, ale zvládli sme to,“ usmieval sa bývalý útočník Slovana Bratislava. Odveta čaká 21-ku budúci utorok o 17.30 v poľskom meste Bialsko-Biala.

Ako ste si užili barážový duel proti Ukrajine?

Užil som si to, ale oslavovať nebudeme. Sme len v polčase. Ten prvý sme zvládli super, budeme sa chystať na ten druhý.

Potešili dva vstrelené góly?

Prvých pätnásť minút sme boli lepším tímom, ale potom sa to otočilo. V druhom polčase sme sa znova vrátili k dobrej hre. Som rád, že sme to dotiahli do víťazného konca aj keď dvakrát rýchlo vyrovnali. Som spokojný s dvomi gólmi, ale to je moja robota, na to som tam. Podal som dobrý výkon.

Ako ste sa cítili v kabíne reprezentačnej dvadsaťjednotky?

Nedávno som hral proti Malte, dobre to tu poznám. Zohrávali sme sa štyri dni, ale všetci sa už poznáme. Sme skvelá partia. Povedali sme si, že je jedno, kto dá gól. Dôležité je, aby sme sa dostali na šampionát.

Slovensko futbal 21 Čítajte viac Mladí Slováci zdolali Ukrajinu. Dvoma gólmi zažiaril útočník Strelec

Ukrajinu ste v závere nepustili do žiadneho tlaku. Čo na to hovoríte?

Skvelé, zvládli sme to super. V druhom polčase sme hrali dobre aj takticky.

Ihrisko ste opustili v 72. minúte. Pýtali ste sa dole?

Áno, mal som toho dosť. Tri týždne som predtým nehral a cítil som to. Vyšlo mi to. Nebol som nervózny z absencie. Možno tak štyri hodiny pred zápasom, potom už nie.

Na štadióne bolo viac ako štyritisíc divákov, včera na zápase áčka ani nie tri tisícky. Užili ste si atmosféru?

Bola výborná. Pomohli nám. Ďakujeme im, že prišli.

Aká veľká je to zmena, keď v seniorskej reprezentácii ste jedným z benjamínkov a v 21-ke zasa líder?

Je to iné, ale zvykol som si na väčšiu zodpovednosť. Beriem to ako fakt. Nechcem sa správať inak ako doteraz. V áčku som nekričal a nebudem to teraz dirigovať ani tu. Zostávam rovnaký.

Milan Škriniar Čítajte viac Škriniar porovnal Tarkoviča s Calzonom: Predtým sme ustupovali, teraz...

Nabádal vás i Tomáša Suslova tréner Jaroslav Kentoš k tomu, aby ste ukázali líderske schopnosti na ihrisku aj v kabíne?

Určite. Hovoril mi, že krajný obranca špekuluje. Potvrdilo sa to hneď na začiatku druhého polčasu, kedy som ho dostal pod tlak a strelil gól. Cítili sme od trénera zodpovednosť, ale zvládli sme to.

Čo očakávate od odvety? Budú Ukrajinci v utorňajšej odvete v Bialsko-Bialej ešte tvrdší ako dnes?

Odnášame si jednogólový náskok, čo je dobré. Musíme si však dať pozor na to, že sme dnes dvakrát inkasovali veľmi rýchlo po tom, ako sme sami skórovali.

Musíme sa na to zamerať, aby sa to nestávalo. Ukrajina má výborné mužstvo. Kombinačne si na tom celkom dobre. Uvidíme, čo odveta prinesie.

Najvplyvnejší futbalisti na Instagrame Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Sergio Ramos (Španielsko, Paríž St....

4 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov #Dávid Strelec