Nezaslúžená prehra. Loptu sme mali 71 percent, obhajoval Calzona

Cez zápas sa niekoľkokrát hneval, po ňom pochválil svojich zverencov. Premiéra Francesca Calzonu v pozícii hlavného trénera i kouča slovenskej futbalovej reprezentácie nebola víťazná.

23.09.2022 00:13
Francesco Calzona Dávid Ďuriš Foto: ,
Tréner slovenských futbalistov Francesco Calzona s Dávidom Ďurišom.
debata (53)

Jeho zverenci prehrali v Trnave v predposlednom zápase 3. skupiny C-divízie Ligy národov s Azerbajdžanom 1:2.

"V prvom polčase boli chlapci príliš strnulí, dávali si pozor na to, aby dodržiavali moje pokyny. Paradoxne, po góle súpera sa uvoľnili. Druhý polčas už bol solídny, mali sme dosť veľa gólových príležitostí.

Prehra určite nie je zaslúžená, mali sme držanie lopty 71 percent. Chlapci chceli plniť moje pokyny, čo je pozitívne, negatívny je výsledok. Chalani sú smutní, že prehrali, ale ja vidím, že môžeme mať budúcnosť," povedal Calzona na pozápasovej tlačovej konferencii.

Boženík futbal Azerbajdžan TTX Čítajte viac Nový tréner, ďalšia prehra. Slováci inkasovali v poslednej minúte

V základnej zostave urobil viacero prekvapivých ťahov. Objavil sa v nej Bénes, Jirka, Regáli i debutant Vallo.

„V prvom polčase dvaja, traja hráči, ktorí nenaplnili svoj potenciál. Aj oni však začali hrať v druhom polčase lepšie. Z nikoho nie som sklamaný. Nemáme problémy na žiadnom poste, išlo o hlavu,“ pokračoval Calzona.

Uvedomuje si, že v národnom tíme ho čaká kopec práce. Chystá sa vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do nej.

"Keby bola situácia lepšie, nesedel by som tu. Prišiel som pomôcť. Verím, že sa to môže zlepšiť.

Ak by sa prvý polčas zopakoval o rok, bolo by to zlé, teraz to môžeme ospravedlniť aj tým, že sme mali málo času na prípravu.

FUTBAL-LN: Slovensko - Azerbajdžan Čítajte viac Blamáž v Trnave. Ohodnoťte Škriniara a spol. po prehre s Azerbajdžanom

Čas je náš hlavný problém. Keby sme mali len štyri dni navyše, nevideli by ste taký prvý polčas," doplnil Calzona.

Päťdesiattriročný Talian nechal na lavičke viacero skúsených hráčov a stavil na mladšie ročníky. V niektorých pasážach dokázali Slováci ukazovať prvky moderného futbalu.

Ich prejav však nebol celistvý, celkový dojem pokazil najmä inkasovaný gól v záverečných sekundách po sérii školáckych chýb.

"Rozhodol som sa dať mladších hráčov do základnej zostavy. Tento tím potrebuje obmenu na niektorých pozíciách, nemôžeme to dlhšie odkladať.

Prvý zápas Calzonu, Slováci čelili Azerbajdžanu Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Róbert Boženík (Slovensko) a Richard Almeida...

Starší hráči, ktorí zostali na lavičke, chápu, že nastáva nový cyklus. Pomohli mi to zvládnuť psychicky.

Mladých hráčov musím aj chrániť, nechcem, aby vyhoreli. Pre Valla to bola prvá nominácia a hneď hral od začiatku. Ďuriš nastúpil v ťažkej chvíli, ale naskočil veľmi dobre," uzavrel Calzona.

So zverencami ho v nedeľu čaká posledný zápas v C-divízii. Od 18.00 nastúpi v srbskom meste Bačka Topola proti Bielorusku.