Dva góly za tri minúty. Slovenskí futbalisti nestačili na Nórsko

Slovenská futbalová reprezentácia neubránila Erlinga Haalanda a Martina Ødegaarda, zo severu odchádza s prehrou 0:2.

25.03.2022 19:51
Erling Haaland. Foto:
Erling Haaland.
debata (7)

Oba góly inkasoval národný tím v druhom polčase v priebehu troch minút, najprv sa presadil hviezdny Erling Haaland, ktorého nasledoval kapitán severanov Martin Ödergaard. Zverenci Štefana Tarkoviča odohrajú ďalší prípravný duel v utorok proti Fínsku v španielskej Murcii.

V prvom polčase malo jasnú prevahu domáce mužstvo. Do prvej veľkej šance sa dostal Elyounoussi, ktorý opečiatkoval strelou z voleja brvno.

SR futbal FL 14. kolo Slovan Bratislava Ružomberok BAX Čítajte viac Slováci čelia severskej výzve. Aj s ružomberskou anomáliou

Slováci sa dostali do prvej príležitosti v 15. minúte, keď z veľkého vápna vystrelil Haraslín. Zvyšná polhodina bola jednoznačne v réžii Nórov.

Veľkou oporou bol brankár Rodák, ktorý najprv vyrazil na rohový kop druhý vážny pokus Elyounoussiho a následne zlikvidoval Ödergaardovu prudkú strelu z hranice šestnástky.

V 36. minúte si premiéru v reprezentačnom drese odbil premiéru útočník Ružomberku Regáli, ktorý nahradil zraneného Suslova.

Omar Elabdellaoui Čítajte viac Nevidím, kričal po zapálení svetlice. Slovákov preverí obranca, ktorý oslepol

Druhé dejstvo bolo o niečo vyrovnanejšie, no do prvej vážnej príležitosti sa opäť dostal domáci celok, keď Rodák druhýkrát bravúrne zakročil proti Elyounoussi.

V 66. minúte mohol svoj tím poslať do vedenia Hrošovský, strelou z hranice šestnástky však trafil len žrď.

Prekonať Rodáka sa v 77. minúte podarilo najväčšej hviezde nórskeho mužstva, Haalandovi. Ten premenil nahrávku Thorstvedta za obranu.

Len o dve minúty zvýšil na 2:0 z utešenou technickou strelou kapitán Ödergaard, ktorý v 88. minúte takmer upravil na trojgólový rozdiel z priameho kopu.

Prípravný zápas, Ullevaal Stadion, Oslo:

Nórsko – Slovensko 2:0 (0:0)

Góly: 77. Haaland, 79. Ödergaard. Rozhodovali: Gestranius – Aravirta, Alakare (všetci Fín.), ŽK: Normann, Ödergaard, – Haraslín, Škriniar

Nórsko: Nyland – Pedersen, Östigärd, Hanche-Olsen, Björkan (81. Ryerson) – Ödergaard, Normann (71. Thorstvedt), Berge (71. Aursnes) – Sörloth (71. Dähli), Haaland (81. Berisha), Elyounoussi

SR: Rodák – Koscelník (46. Sekulič), Valjent, Škriniar, Hancko – Lobotka (84. Herc), Hrošovský (67. Bero) – Suslov (35. Regáli), Duda (68. Strelec), Haraslín (83. Jirka) – Almási