Mladíci si odviezli z Litvy tri body, ale ich situácia zdá sa byť aj tak márna

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov uspela v utorňajšom stretnutí kvalifikácie ME 2023 na ihrisku litovských rovesníkov 2:0. Vďaka gólom Mateja Trusu a Adriána Kaprálika dosiahla tretie víťazstvo v C-skupine, v ktorej má na konte aj rovnaký počet prehier.

16.11.2021 19:30
SR Dunajská Streda Futbal 21 príprava Taliansko... Foto: ,
Ilustračné foto

Litva – Slovensko 0:2 (0:1)
Góly: 12. Trusa, 55. Kaprálik. ŽK: Armalas, Burba, Kalinauskas – Lavrinčík, Kadák, Vojtko, Bernát. Rozhodovali: Kaljanac – Dujak, Kačavenda (všetci BaH)
Litva: Baliutavičius – Zabita, Žebrauskas, Armalas, Jansonas – Kalinauskas, Uzela, Ramanauskas (72. Burba) – Dovydaitis (57. Petkevičius), Klimavičius (57. Zubauskas), Milašius (88. Anisas)
Slovensko: Belko – Kováčik, Mesík, Obert – Bernát (86. Kmeť), Kadák (63. Gono), Lavrinčík (86. Nebyla), Vojtko, Goljan (71. Galčík) – Trusa, Kaprálik (71. Lichý)

Mladí Slováci odštartovali druhú polovicu kvalifikačných bojov na ihrisku litovských rovesníkov, ktorých v úvodnom vzájomnom stretnutí v Nitre zdolali 3:1. Na rozbitom trávniku začali potvrdzovať úlohu favorita hneď v úvode.

V 12. minúte zužitkovali prvú vyloženejšiu príležitosť, keď Kaprálik potiahol loptu a vystrelil spoza šestnástky, domáci brankár Baliutavičius vyrazil priamo pred seba k Trusovi, ktorý bez problémov z dorážky otvoril skóre. Zdvojnásobiť vedenie mohol pred prestávkou opäť Trusa po centri Kaprálika z pravej strany, jeho hlavičku vytlačil Baliutavičius na roh.

Hostia vstúpili dobre aj do druhého polčasu. V 55. minúte im dvojgólový náskok zabezpečil aktívny Kaprálik. Naviedol si loptu do pokutového územia, odkiaľ vyslal spoza brániaceho protihráča krížnu prízemnú strelu, ktorá zapadla presne k vzdialenejšej žrdi.

Domáci toho v útočnej fáze počas celého súboja príliš neukázali a v závere sa už prehnane do útoku nehrnuli ani Slováci. Trojbodový zisk si bez akýchkoľvek komplikácií ustrážili.

Futbaloví hrdinovia 90´: Takto vyzerajú dnes Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Gheorghe Hagi (56) - je bývalý rumunský...
Viac na túto tému: #slovenskí futbalisti do 21 rokov