Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Pochvala od Chorvátov poteší na 30 sekúnd, tvrdí Kováčik. Čo bude s Tarkovičom?

Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik vyjadril nespokojnosť s vystúpením reprezentácie v kvalifikácii MS 2022.

12.10.2021 11:24
Chorvátsko SR futbal kvalifikácia MS 2022... Foto: ,
Slovenskí futbalisti po zápase v Chorvátsku.
debata (16)

Tá po pondelkovej remíze 2:2 v Chorvátsku stratila aj teoretickú nádej bojovať o účasť na šampionáte v Katare, čo šéf zväzu považuje za sklamanie.

Zároveň poznamenal, že o osude hlavného trénera Štefana Tarkoviča sa bude rozhodovať až po skončení aktuálneho kvalifikačného cy­klu.

Kvalifikácia MS sa pre slovenský tím bez ohľadu na výsledky v záverečnom novembrovom dvojzápase doma so Slovinskom a na Malte skončí neúspechom.

Podľa Kováčika ani zlepšené výkony tímu v jesennej časti nie sú dôvodom na spokojnosť.

Štefan Tarkovič Čítajte viac Išlo o iné veci ako výsledok. Verím, že to nebol strop našich možností

"Z výkonov v zápasoch proti Rusku a Chorvátsku mám dobré pocity, rovnako ako boli dobré aj po septembrovom zraze.

Nezískali sme však body a keďže futbal nie je krasokorčuľovanie a hrá sa na výsledok, tak na jednej strane je to pozitívum, no na druhej veľké sklamanie," poznamenal Kováčik, podľa ktorého mali Slováci na to, aby v H-skupine skončili minimálne na druhom mieste.

„Považujem to teda za neúspech.“

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján... Foto: TASR, Marko Erd
Ján Kováčik Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik.

Kováčik si nemyslí, že si Slovensko „prehralo“ kvalifikáciu už na štarte, keď na Cypre i šokujúco doma s Maltou iba remizovalo.

„Mali sme stále šancu aj v septembri. Myslím si, že keby sme zdolali Slovinsko a uhrali aspoň bod s Chorvátskom, k čomu sme boli veľmi blízko, plus by sme uhrali dobrý výsledok v Rusku, aj dnes by stále bolo o čo hrať.“

Remíza 2:2 na pôde úradujúcich vicemajstrov sveta je výsledok, ktorý letí do sveta. Slovákom však už stratenú kvalifikáciu bod z Osijeku nezachránil, preto ich aspoň trochu potešili slová uznania.

„Zo strany Chorvátov sme počuli slová ocenenia. Vraveli, že aj v Rusku bol náš výkon výborný. Poteší to na tridsať sekúnd, ale je to málo platné,“ dodal Kováčik.

Ivan Schranz Čítajte viac Slováci nás zastavili. Rozosievali paniku, píšu v Chorvátsku

Trénerovi Tarkovičovi vyprší na konci roka zmluva a Kováčik po zápase v Chorvátsku uviedol, že po konci kvalifikácie zanalyzujú jeho pôsobenie na lavičke.

"Nechcite, aby som teraz po zápase hodnotil rok práce trénera Tarkoviča. Urobíme to po skončení kvalifikácie. Bude to komplexné.

Aj po EURO 2020 sme urobili závery, ktoré sa v septembri jasne ukázali. To isté urobíme po skončení tejto kvalifikácie," dodal Kováčik.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk
16 debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Kováčik #slovenskí futbalisti #chorvátski futbalisti