Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Šanca žije. Kde je napísané, že vonkajší dvojzápas nemôžeme zvládnuť?

Primárny cieľ splnili a teoretickú šancu na postup na majstrovstvá sveta v Katare si udržali. Slovenskí futbalisti síce nie bez problémov, ale napokon úplne zaslúžene zvíťazili v utorňajšom zápase v H-skupine kvalifikácie MS 2022 nad Cyprom 2:0.

08.09.2021 10:17
SR Bratislava šport Futbal MS2022 kval. H... Foto: ,
Štefan Tarkovič v zápase proti Cypru.
debata (11)

V Bratislave na NFŠ defenzívneho súpera zlomili v druhom polčase po góloch krídelníka Ivana Schranza a obrancu Martina Koscelníka.

Slovensko potrebovalo po septembrových stratách v Slovinsku (1:1) a na NFŠ s Chorvátskom (0:1) bodovať naplno, navyše sa chcelo rehabilitovať za bezgólovú marcovú remízu na Cypre.

Skóre otvoril v 55. minúte Ivan Schranz, v 77. minúte si perfektnou strelou otvoril gólový účet v národnom tíme Martin Koscelník.

SR Bratislava šport Futbal MS2022 kval. H Cyprus BAX Čítajte viac Cyperský odpor zlomili až Schranz s Koscelníkom. Tarkovič: Boli sme trpezliví

Prvý polčas sa ešte domáci nedokázali adaptovať na hru súpera a nekvalitný terén, kopili nepresné prihrávky.

Ale v druhom sa trpezlivosť oplatila a prišli potrebné góly, i ďalšie nevyužité šance. Na konci zápasu sa tak spokojné publikum na Tehelnom poli v počte 6762 divákov mohlo baviť mexickými vlnami.

"Rovnako ako po zápase s Chorvátskom by som chcel poďakovať divákom, ktorí si našli cestu na štadión. Vytvorili nám prajnú atmosféru. Som rád, že sme Slovensku priniesli víťazstvo. Čakali sme presne takýto zápas.

Gól sme chceli dať čo najskôr, aby sme zápas otvorili, skôr ako sa nám to podarilo. Boli sme pripravení aj na verziu, že to nepôjde tak ako si to my predstavujeme. Gól sa nerodil ľahko.

Ako Slováci dobývali cyperskú bránku Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Slovenskí fanúšikovia pred zápasom s Cyprom.

Bol to tretí zápas v krátkom slede a bolo to cítiť z oboch strán najmä v úvode. Kopili sme jednoduché chyby, mali sme dve šance, ale nepremenili sme.

Druhý polčas už bol podľa našich predstáv. Je mi ľúto dvoch zranení, Lobotka aj Weiss majú problém so svalom. To ovplyvnilo aj stratégiu striedaní, to sú veci, ktoré nám dal taktický rámec zápasu.

Podstatné je, že tím išiel trpezlivo a systematicky za cieľom a podaril sa gól Ivana Schranza. Mali sme aj ďalšie štyri čisté šance.

Gól Koscelníkovi prajem, lebo krajní obrancovia mali ťažkú úlohu v podpore útoku a jeho finalizácii. Maťo sa presadil a to je veľké plus," zhodnotil reprezentačný tréner Štefan Tarkovič.

SR Bratislava šport Futbal MS2022 kval. H Cyprus BAX Čítajte viac Kto bol najlepší? Od koho ste čakali viac? Ohodnoťte Slovákov po triumfe

Kormidelník SR v polčase nestriedal, na uvažovanie o tom nemal dôvod.

„Je to normálne, hráči sa potrebovali dostať do tempa. Ani terén k tomu neprispel. Kým sme sa adaptovali, chvíľu to trvalo. A neboli tam chyby takého charakteru, aby som do toho vstupoval,“ uviedol Tarkovič, ktorého potešil výkon krajných obrancov.

Na pravej strane podporoval ofenzívu Martin Koscelník, na ľavej zasa Dávid Hancko. Koscelník okorenil dobrý výkon prvým gólom v „repre“, Hancko po peknom nábehu na prihrávku od Mareka Hamšíka zasa presne nacentroval na prvý gól Schranzovi.

SR Bratislava šport Futbal MS2022 kval. H Cyprus BAX Čítajte viac Cyperský odpor zlomili až Schranz s Koscelníkom. Tarkovič: Boli sme trpezliví

"Hancko prišiel na zraz ako stredný obranca, ale situácia sa takto vyvinula. Vie pomôcť mužstvu aj na tejto pozícii a všetci sme videli, že podal dobrý výkon.

Má inštinkt nábehu do finálnej fázy a prihrávky. Som rád, že aj Koscelník podal dobrý výkon a pomohli tímu."

K spokojnosti po septembrovom trojzápase chýbal koučovi SR väčší bodový zisk:

"S prácou realizačného, lekárskeho, podporného tímu aj hráčov som spokojný. Odovzdali všetci maximum, aj tí, ktorí nenastúpili a hecovali tím.

Čo sa týka výsledkov, tam spokojní byť nemôžeme. Hráme pekne, každý to hodnotí pozitívne, ale seniorský futbal sa hrá na body a tie sme nezískali v takom počte, aby sme boli spokojní. Niekedy asi nemôžete mať všetko."

Rusko, futbal Čítajte viac Favoriti uspeli. Slovenská cesta do Kataru je napriek výhre kľukatá

Tarkovičovci majú po šiestich kolách bojov o šampionát Katare na konte 9 bodov, v tabuľke sú na 3. mieste, keď na vedúcich Chorvátov a Rusov strácajú 4 body.

Najbližšie sa Slováci predstavia v kvalifikácii v októbrovom asociačnom termíne najskôr v ruskej Kazani (8.10.), o tri dni dni potom v Osijeku nastúpia proti vicemajstrom sveta Chorvátom.

Dôležité bolo už viac nestratiť body a nepustiť lídrov do ešte väčšieho trháku.

odkaz Kvalifikácia MS 2022 Foto: Pravda
šablóna, kvalifikácia MS 2022 Kvalifikácia MS 2022

"Aj zápasy so Slovinskom a Chorvátskom sa mohli skončiť inak. Som presvedčený, že v nasledujúcich zápasoch môžeme byť úspešnejší a získať body.

Verejná mienka a mnoho ľudí tvrdí, že šancu nemáme, ale ja verím tomuto mužstvu. Ak podáme dobré výkony, kde je napísané, že ten vonkajší dvojzápas nemôžeme zvládnuť?

Nemôžeme ísť do týchto zápasov s tým, že nám o nič nejde a že nebudeme bojovať o postup. Budeme robiť maximum. Ak v nich neuspejeme, potom sa budeme baviť o situácii, ktorá vznikne," dodal Tarkovič.


Ohodnoťte Slovákov po zápase s Cyprom

Hlasovalo 585 ľudí.

Milan Škriniar

Milan Škriniar

Priemerný výsledok: 83,23 b.

Martin Koscelník

Martin Koscelník

Priemerný výsledok: 80,20 b.

Dávid Hancko, tablo

Dávid Hancko

Priemerný výsledok: 79,97 b.

Marek Rodák

Marek Rodák

Priemerný výsledok: 78,66 b.

Ivan Schranz nepouzivat

Ivan Schranz

Priemerný výsledok: 75,42 b.

Stanislav Lobotka

Stanislav Lobotka

Priemerný výsledok: 71,79 b.

Ľubomír Šatka

Ľubomír Šatka

Priemerný výsledok: 68,39 b.

Erik Jirka - NEPOUŽÍVAŤ

Erik Jirka

Priemerný výsledok: 63,80 b.

Patrik Hrošovský

Patrik Hrošovský

Priemerný výsledok: 62,86 b.

Marek Hamšík

Marek Hamšík

Priemerný výsledok: 58,81 b.

Vladimír Weiss

Vladimír Weiss

Priemerný výsledok: 48,10 b.

Róbert Boženík

Róbert Boženík

Priemerný výsledok: 46,93 b.

Ondrej Duda

Ondrej Duda

Priemerný výsledok: 44,47 b.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #Štefan Tarkovič #slovenskí futbalisti #cyperskí futbalisti #kvalifikácia MS 2022