Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Trpezlivý náhradník. Bero verí v silu slovenského tímu

Stredopoliar Matúš Bero debutoval v slovenskom seniorskom národnom tíme v máji 2016 a odvtedy je pravidelnou súčasťou širšieho reprezentačného kádra.

08.10.2019 10:57
Slovensko, Ukrajina Foto: ,
Matúš Bero v zápase Ligy národov proti Ukrajine.
debata

Od trénera Pavla Hapala dostal pozvánku aj na najbližšie októbrové kvalifikačné zápasy, v ktorých by rád nadviazal na vydarené výkony z klubu. V tejto sezóne odohral za holandské Vitesse Arnhem osem zápasov, strelil v nich tri góly, čím mužstvu dopomohol k priebežnému tretiemu miestu tabuľky.

"V klube sa nám darí, máme výborné výsledky a okrem zápasu s PSV Eindhoven sme ani raz neprehrali. Sme príjemné prekvapenie súťaže. Nálada je dobrá, veľmi som sa na zraz tešil a verím, že budeme pokračovať v úspechoch, rovnako ako v klube.

Matúš Bero. Foto: SITA/AP, Georgios Kefalas
Matúš Bero (vpravo) Matúš Bero.

Osobne sa cítim výborne, posunul som sa na vyššiu úroveň a pracujem na tom, aby to bolo ešte lepšie," vyjadril sa počas mediálneho termínu 24-ročný rodák z Ilavy.

V aktuálnom kvalifikačnom cykle neodohral Matúš Bero ani minútu, no ťažkú hlavu si z toho nerobí a vytrvalo čaká na svoju príležitosť. "Už len dostať sa do kádra reprezentácie je veľmi ťažké a je to pre mňa veľká pocta, že tu môžem byť.

Som pokorný, trpezlivý a keď moja šanca príde, tak sa ju budem snažiť využiť. Nikdy nie som sklamaný, že by som nehral. Úspech v reprezentácii nie je iba o jednom hráčovi, ale zásluha nás všetkých," pokračoval Bero.

Pred štvrtkovým zápasom proti Walesu je bývalý hráč AS Trenčín či tureckého Trabzonsporu naladený optimisticky, no zároveň si je vedomý toho, že v Trnave Slovákov žiaden ľahký duel nečaká.

„Myslím si, že ten zápas bude veľmi vyrovnaný. Verím však, že sa nám podarí zvíťaziť a otočiť kvalifikáciu v náš prospech. Nebude to jednoduché, Wales má veľkú kvalitu, ale verím v silu nášho mužstva, ktorá je možno ešte vyššia,“ dodal Bero.

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská futbalová reprezentácia #Matúš Bero #Slovensko - Wales