Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Organizačný chaos. Maďarskí fanúšikovia obsadili časť slovenského sektora

V budapeštianskej Groupama Arene panovali počas pondelňajšieho kvalifikačného zápasu EURO 2020 medzi Maďarskom a Slovenskom prísne bezpečnostné opatrenia. Najvypuklejšie boli vidieť v sektore hostí, keďže si do neho kúpili vstupenky aj slovenskí občania maďarskej národnosti.

09.09.2019 22:10
debata (94)
Slováci dobyli Budapešť Fotogaléria - 26 fotiek Všetky fotky
Sektor hostí v Budapešti bol slovenský len...

Tých od Slovákov s národnými vlajkami či šálmi bezpečnostné zložky oddelili policajným kordónom cez celý sektor. Toto rozhodnutie urobili organizátori aj preto, že štadión Ferencvárosu bol beznádejne vypredaný.

Priaznivci z juhu Slovenska boli tiež, podobne ako domáci maďarskí fanúšikovia, oblečení najmä v čiernom a povzbudzovali domáci výber. Nemohli mať ale pri sebe v sektore hostí maďarské vlajky či ďalšie predmety s národnou tématikou, keďže to normy UEFA prísne zakazujú.

V hľadisku panovala búrlivá atmosféra a tesne pred zápasom priaznivci domácich vypískali slovenskú hymnu.

Maďarský fanúšik drží šál s hanlivým odkazom... Foto: TASR, Martin Baumann
Maďarsko, fanúšik Maďarský fanúšik drží šál s hanlivým odkazom proti Slovensku.

Pred aj počas zápasu bolo nasadené veľké množstvo bezpečnostných zložiek, keďže zápas bol vedený ako rizikový. K väčším vzájomným potýčkam oboch tábor však neprišlo, problémom ale boli dopravné zápchy, pre ktoré sa mnohí zdržali pri príchode na štadión.

To sa dotklo aj viacerých fanúšikov zo Slovenska. Tých domácich organizátori cez médiá už dlhšie pred súbojom E-skupiny vyzývali, aby radšej použili prostriedky hromadnej dopravy.

94 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí futbalisti #maďarskí futbalisti #kvalifikácia ME 2020