Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Vraveli mu, že na veľký futbal nemá. Pred mesiacom bránil Ronalda

Slovenský futbalista Dávid Hancko má za sebou premiérovú sezónu v pozícii legionára.

06.06.2019 13:19
futbalista roka 2018 Hancko Foto: ,
Dávid Hancko získal cenu Petra Dubovského pre najlepšieho futbalistu do 21 rokov.
debata

Minulé leto prestúpil zo Žiliny za 3,8 milióna eur do talianskeho klubu ACF Fiorentina, ktorý v domácej súťaži obsadil až 16. miesto. „Fialky“ boli remízový kráľ súťaže, no získali najmenší počet bodov od svojho návratu do Serie A v sezóne 2004/05.

Rodák z Prievidze hodnotil ročník 2018/19 z dvoch perspektív. "Z pohľadu chlapca z malej dediny, keď mi vraveli, že nebudem môcť hrať veľký futbal, je to neuveriteľné. Mesiac dozadu som stál vedľa Cristiana Ronalda, keď sme hrali proti Juventusu. Bol to obrovský zážitok.

Na druhej strane ma trošku mrzí, že som v sezóne neodohral viac minút. Prvý rok bol ťažký, ale verím, že ten nasledujúci bude lepší. Urobím pre to maximum," vyjadril sa Hancko počas exhibície 100 rokov založenia klubu FC Baník Prievidza.

Dávid Hancko v uplynulom ročníku nastúpil v piatich ligových stretnutiach a dokopy odohral 281 minút. Okrem toho debutoval v reprezentačnom drese Slovenska a pod vedením nového trénera Pavla Hapala odohral v štyroch súťažných dueloch kompletnú minutáž.

Dvadsaťjedenročný krajný obranca figuruje aj v aktuálnej nominácii na zápasy s Jordánskom a Azerbajdžanom.

„Musím sa poďakovať trénerom za dôveru a budem sa snažiť im to oplatiť výkonmi na ihrisku. Reprezentovať Slovensko je pre mňa to najcennejšie. Verím, že sa dobre pripravíme a vyhráme oba zápasy, ktoré nás čakajú,“ skonštatoval Hancko.

Na spomenutej exhibičnej udalosti, kde nastúpil v tíme Martina Škrtela, si zaspomínal aj na svoje futbalové začiatky. "Je to niečo neskutočné. Keď som prichádzal na tento štadión, tak mnou lomcovali emócie.

Vynárali sa mi spomienky, keď som tu ako desaťročný chlapec podával hráčom lopty a dnes som s nimi na ihrisku. S Jurajom Kuckom a Patrikom Hrošovským hráme aj v reprezentácii. Pre mňa je to veľká česť.

Zároveň to ukazuje, koľko dobrých hráčov v Prievidzi bolo, je a verím, že aj bude," povedal skromný futbalista, ktorý štyri a pol roka strávil v mládežníckych kategóriách tímu z Hornej Nitry.

TV Pravda: Bývalí futbaloví reprezentanti Ján Pivarník a Dušan Tittel v ďalšej časti relácie Týždeň v športe hodnotia štart Slovákov do kvalifikácie ME 2020 a hovoria aj o ich postupových šanciach:

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #ACF Fiorentina #slovenskí futbalisti #Dávid Hancko