Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

VIDEO: Chvíle hrôzy? Škrtelovi nezapadol jazyk, hovorí tímový lekár

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel prežil veľmi nepríjemné okamihy počas nedeľňajšieho finálového zápasu proti domácemu Thajsku (3:2) na turnaji o Kráľovský pohár.

26.03.2018 09:16, aktualizované: 14:01
Martin Škrtel Foto: ,
Martin Škrtel (za ním Milan Škriniar).
debata

Stopér tureckého Fenerbahce Istanbul sa po polhodine hry sklátil na zem po zásahu loptou priamo do tváre. Na pomoc ihneď pribehol stredopoliar Ondrej Duda, ktorý sa domnieval, že jeho spoluhráčovi zapadol jazyk.

Našťastie, nestalo sa tak, referuje facebooková prezentácia Slovenského futbalového zväzu (SFZ). „Nastala taká situácia, že ho loptou trafili priamo do tváre, na chvíľku bol omráčený. Chlapci sa trochu zľakli, lebo mu išli hneď pomáhať, kým si mysleli, že je v bezvedomí,“ povedal lekár tímu SR Ján Baťalík.

A pokračoval: „My sme tam dobehli za chvíľku, hneď sme s ním komunikovali. Najskôr komunikoval len očami, ale dýchal a postupne sa dostal do plného vedomia, takže nebol v bezvedomí, ale aj tak sme ho sledovali prakticky celú noc.“

Kapitán Škrtel napokon na ihrisku bol do 73. min, keď ho nahradil Milan Škriniar. Podľa Baťalíka nebol dôvod na Škrtelov predčasný odchod už v prvom polčase.

„Nebol dôvod ho v tej chvíli vystriedať. Ak by bol, určite by sme ho vystriedali. Martin sa hneď cítil dobre; komunikoval a povedal mi, že je v pohode. Ja som mu povedal, že v okamihu, keď bude pociťovať nejakú zmenu alebo čokoľvek, tak ho okamžite striedame. On sa vrátil do zápasu a pokračoval. Dnes ráno bol v pohode. Sledovali sme mu ešte zrenice a všetky tie neurologické veci sú v pohode,“ doplnil Ján Baťalík.

debata chyba
Viac na túto tému: #Martin Škrtel #slovenská futbalová reprezentácia #Kráľovský pohár #Ondrej Duda