Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Futbalistov čaká v Thajsku Kráľovský pohár. Preverí ich Aubameyang?

Futbalisti Gabonu, Spojených arabských emirátov a domáceho Thajska sú potenciálni súperi slovenských reprezentantov na marcovom Kráľovskom pohári 2018 v Bangkoku (23. - 25. 3.).

08.01.2018 16:12
Hubočan, Škrtel Foto: ,
Tomáš Hubočan (vľavo) a Martin Škrtel.
debata

Informuje o tom web Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Novinkou je potvrdenie štartu Gabonu a SAE zo strany organizátorov. Žreb semifinále sa uskutoční 20. februára v Bangkoku v sídle národnej asociácie FAT. Semifinálové zápasy sú na programe v piatok 23. marca (o 10.00 h SEČ a 13.30 h SEČ), v nedeľu 25. 3. odohrajú duel o 3. miesto (11.00 h SELČ) a finále (14.30 h SELČ).

Všetky stretnutia sa uskutočnia na Národnom štadióne v Bangkoku s kapacitou takmer 50-tisíc miest. Ide o asociačný termín Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), kluby teda sú povinné uvoľniť hráčov, o ktorých budú mať tréneri národných mužstiev záujem. Najväčšou hviezdou Gabonu je útočník Borussie Dortmund Pierre-Emerick Aubameyang.

„Hľadali sme vhodnú náplň na marcový asociačný termín a z možných alternatív nám vyšla ako najlepšia práve táto thajská ponuka,“ povedal pre web SFZ asistent reprezentačného trénera Jána Kozáka Štefan Tarkovič a pokračoval: „My sme boli s organizátormi v kontakte už pár mesiacov, čakalo sa na skompletizovanie účastníkov; teraz máme informáciu o tom, kto na Kráľovskom pohári 2018 bude hrať.“

Tréneri SR v januári chceli absolvovať kemp v SAE s ligovým výberom – rovnako ako vlani – no tentoraz to nevyšlo pre neochotu klubov uvoľniť žiadaných hráčov mimo asociačného termínu.

„Škoda, že sa nepodarilo zrealizovať januárový výjazd s ligovým výberom do emirátov. Teraz bude turnaj v Thajsku príležitosťou vidieť v akcii predsa len viac hráčov,“ naznačil Tarkovič možné zloženie kádra pre marcové podujatie.

Vedúci medzinárodného oddelenia SFZ Peter Pálenčík a vedúci mužstva Róbert Tomaschek pôjdu do Thajska vopred, aby logisticky pripravili pobyt slovenskej reprezentácie priamo v dejisku Kráľovského pohára, dodáva web SFZ.

debata chyba
Viac na túto tému: #Kráľovský pohár #slovenskí futbalisti #thajskí futbalisti #gabonskí futbalisti #futbalisti Spojených arabských emirátov