Hľadať
Denný / nočný režim
Newsletter Notifikácie
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky Newsletter newsletter

Kozák zrušil reprezentačný kemp, slovenské kluby mu neuvoľnili hráčov

Ligový výber slovenskej futbalovej reprezentácie napokon neabsolvuje plánovaný januárový kemp v Spojených arabských emirátoch. Informuje o tom web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

04.12.2017 23:02
Ján Kozák Foto: ,
Ján Kozák na tréningu slovenskej reprezentácie.
debata

Dôvodom je skutočnosť, že viacero klubov odmietlo uvoľniť hráčov – nejde totiž o asociačný termín Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Tím SR mal v Abú Zabí odohrať dve stretnutia, jedným zo súperov malo byť Švédsko.

„Sme veľmi sklamaní, že nám tréningový kemp v Abú Zabí nevyšiel. Sme presvedčení, že ide o dobrý projekt a bol by pre hráčov prospešný. Vzhľadom na fakt, že slovenská reprezentácia má obmedzený počet prípravných zápasov, chceli sme vidieť hráčov, ktorí z nášho pohľadu majú požadovaný potenciál a v budúcnosti by sa mohli v reprezentácii presadiť. Viacero klubov sa nám však k našej žiadosti o uvoľnenie hráčov vyjadrilo záporne, niektoré dokonca neodpovedali vôbec. Keďže sme nemali k dispozícii hráčov, ktorých sme chceli vidieť, nemá pre nás takýto tréningový kemp význam, a preto sme sa ho rozhodli zrušiť,“ povedal pre futbalsfz.sk asistent hlavného trénera SR Jána Kozáka Štefan Tarkovič a doplnil:

„Reprezentácia sa najbližšie stretne v marci, keď už je asociačný termín. Vycestujeme na turnaj do Thajska.“

V úvode tohto kalendárneho roka ligový výber SR pod Kozákovým vedením absolvoval kemp v SAE, v neoficiálnych prípravných dueloch v Abú Zabí neuspel – prehral 1:3 s Ugandou a 0:6 s ligovým výberom Švédska.

debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Kozák #slovenskí futbalisti