Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Teší sa Kozák i slovenský fanúšik. Končí iba Ďurica, ostatní zostávajú

Okrem stopéra Jána Ďuricu nik z aktuálneho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie nechystá rozlúčku s dresom národného tímu po skončení kvalifikácie na majstrovstvá sveta 2018. Prezradil to tréner Ján Kozák pred odletom mužstva na prípravný zápas proti Ukrajine, ktorý odohrajú slovenskí reprezentanti v piatok 10. novembra vo Ľvove.

09.11.2017 10:18
Slovensko futbal Foto: ,
Zo Slovákov končí v reprezentácii iba Ján Ďurica (navrchu).
debata (1)

Keďže v kádri tímu je viacero tridsiatnikov, do úvahy prichádzalo i to, že Ďuricu budú nasledovať ďalší hráči.

„Tento čas sme využili na rozhovory s hráčmi, ktorí už majú určitý vek, teda sú po tridsiatke. Neprekvapili ma, keďže za tie roky som ich spoznal. Nie je pre nich ľahké rozhodnúť sa v zmysle, že ďalšia kvalifikácia sa začne až o rok a pol,“ povedal reprezentačný tréner Kozák a pokračoval:

„Ani oni sami nevedia, v akom stave a športovej forme budú, ale všetci do jedného povedali, že keď budú v poriadku a nominujem ich, veľmi radi prídu reprezentovať Slovensko. Takéto ich rozhodnutie som predpokladal, poznám ich, stále radi reprezentovali, tešili sa na zrazy, v zápasoch vydali zo seba všetko. Z tohto pohľadu som spokojný.“

Anglicko - Slovensko (Wembley/2017) Fotogaléria - 33 fotiek Všetky fotky
Anglicko - Slovensko

Kým o tom, že Marek Hamšík bude v slovenskom drese pokračovať, neboli žiadne pochybnosti, v prípade Martina Škrtela prichádzala do úvahy aj možnosť, že skončí.

„S Martinom a Marekom som sa rozprával na túto ešte pred kvalifikačným zápasom s Maltou. Marek hneď povedal jednoznačne, že chce naďalej reprezentovať,“ informoval tréner Slovenska o rozhodnutí dlhoročných opôr tímu a dodal:

„Martin si nechal mesiac na rozmyslenie, aby sa porozprával s rodinou. A teraz sa takisto vyjadril, že keď bude zdravý, veľmi rád pomôže.“

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Kozák #kvalifikácia #slovenskí futbalisti