Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Zastavte Lobotku! Bývalý kouč Rangers ponúka recept, ako zdolať Slovákov

Bývalý holandský futbalový reprezentant Arthur Numan sa domnieva, že ak chce Škótsko uspieť vo štvrtkovom zápase kvalifikácie MS 2018 proti Slovensku (začiatok o 20.45 h v Glasgowe), musí "vypojiť z hry" defenzívneho záložníka Stanislava Lobotku.

04.10.2017 09:28
Stanislav Lobotka Foto: ,
Stanislav Lobotka.
debata

Podľa niekdajšieho obrancu škótskeho klubu Glasgow Rangers 22-ročný rodák z Trenčína skvele obhospodaruje priestor pred obrannou štvoricou a dokonale kryje chrbát najväčšej hviezde slovenského mužstva Marekovi Hamšíkovi.

„V septembri som videl zápas Slovensko – Slovinsko (1:0) a najlepší hráč na ihrisku bol Stanislav Lobotka. Je nízky, ale s loptou na kopačkách je veľmi dobrý. Trochu ho poznám ešte z čias, keď bol v Ajaxe Amsterdam. V Dánsku sa zlepšil a potom sa dostal do Celty Vigo. Keď som ho minulý mesiac opäť videl hrať, bol som ohromený. Veľmi dobre si rozumie s Marekom Hamšíkom, vhodne sa dopĺňajú. Ak chcú Škóti uspieť, musia zastaviť Lobotku. Nesmú mu dovoliť, aby rozhadzoval lopty na krídla a sám sa zapájal do ofenzívy,“ uviedol pre web scotsman.com 47-ročný Holanďan, ktorý v glasgowskom Ibrox Parku strávil päť sezón (1998–2003).

V súčasnosti hlavný skaut AZ Alkmaar priznal, že zo slovenského tímu naňho urobili dojem aj ďalší hráči. „Adam Nemec má veľa skúseností a je dobrý vo vzduchu, Škóti ho budú musieť držať nakrátko. Na krídlach zrejme nastúpia Vladimír Weiss a Róbert Mak. Veľmi ma zaujal aj mladý Albert Rusnák. Vždy sa snaží niečo vymyslieť,“ doplnil Numan.

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská futbalová reprezentácia #Stanislav Lobotka